Tych ludzi Dutkiewicz wystawi w wyborach [NAZWISKA]

  Tych ludzi Dutkiewicz wystawi w wyborach [NAZWISKA]

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na dzisiejszej konwencji Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego pojawiło się ok. 140 członków i sympatyków, wśród nich burmistrzowie i prezydenci miast.
  1/12
  przejdź do galerii

  Na dzisiejszej konwencji Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego pojawiło się ok. 140 członków i sympatyków, wśród nich burmistrzowie i prezydenci miast. ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Siedmiu byłych i obecnych prezydentów miast, 31 burmistrzów, 20 wójtów, 28 radnych i ponad 120 członków - tak prezentuje się w liczbach Dolnośląski Ruch Samorządowy - nowe stowarzyszenie, które stworzyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa Cezary Przybylski. Dziś przedstawili swój plan na rozwój Dolnego Śląska.
  Na dzisiejszej konwencji Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego pojawiło się ok. 140 członków i sympatyków, wśród nich burmistrzowie i prezydenci miast.
  - Nie chcemy być drugim PiS-em czy antyPiS-em, chcemy wspólnie współpracować dla dobra Dolnego Śląska - mówił marszałek Cezary Przybylski, przewodniczący Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. - Chcemy zwrócić uwagę na problemy samorządowców. Nie zgadzamy się na recentralizację państwa. Nasza samorządność zostaje ograniczana przez rząd. Nie możemy na to pozwolić - dodawał marszałek Przybylski.

  - Nie pamiętam, żeby w Polsce powstał tak liczny ruch, który jednoczy wybitnych samorządowców. Polska wymaga teraz rozsądku i stabilizacji, a samorządowcy są gwarancją tej stabilizacji - mówił Rafał Dutkiewicz, przewodniczący rady programowej DSR.

  Wiadomo, że Dolnośląski Ruch Samorządowy wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych i na pewno wystawi listę do sejmiku. Czy znajdzie się na niej prezydent Rafał Dutkiewicz, który dwa miesiące temu ogłosił, że sam nie wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia? Rafał Dutkiewicz zapewnia, że nie ma jeszcze sprecyzowanych planów. - Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji - mówi Rafał Dutkiewicz.

  Priorytetami programowymi Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego są: sprawna komunikacja, gospodarka i praca, zdrowie, młody Dolny Śląsk, społeczeństwo obywatelskie i solidarny samorząd.

  Samorządowcy stawiają na rozwój kolei. - Chcemy doprowadzić do tego, że 90 proc. mieszkańców Dolnego Śląska będzie w stanie dojechać do Wrocławia w 90 minut - mówił Jerzy Michalak, członek zarządu wojewódzka. Michalak dodawał, że samorządowcy chcą stworzyć z naszego województwa "dolnośląską dolinę innowacji". Dla ruchu ważne jest także stworzenie sieci ośrodków opieki onkologicznej i walka ze smogiem. Ruch chciałby żeby we wszystkich gminach Dolnego Śląska odbywały się dodatkowe lekcje języka angielskiego. - Chcemy rozmawiać o likwidacji urzędów wojewódzkich i wyborze marszałków w wyborach bezpośrednich - mówi Jerzy Michalak.

  Dolnośląski Ruch Samorządowy wystosował apel do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Samorządowcy sprzeciwiają się zmianom w ordynacji wyborczej, które wykluczyłyby tysiące samorządowców z życia publicznego.
  "Od kilku miesięcy docierają do nas niezwykle niepokojące informacje o planowanych przez Pana Partię zmianach w ordynacji wyborczej, które w konsekwencji mają wykluczyć bezpartyjne komitety wyborcze z udziału w nadchodzących wyborach samorządowych. Jako samorządowcy Dolnego Śląska, którzy w zdecydowanej większości nie są członkami żadnej partii politycznej, wyrażamy naszą dezaprobatę i sprzeciw wobec tego typu projektów. Uważamy, że wszelkie próby systemowego wykluczenia z udziału w wyborach osób doświadczonych, sprawdzonych i stale uzyskujących wysokie poparcie społeczne to przejaw niesprawiedliwości i marnowania potencjału obywatelskiego. Tworzenie lokalnych, bezpartyjnych lub ponadpartyjnych komitetów wyborczych to dowód odpowiedzialności i aktywności mieszkańców, którzy wyraźnie rozdzielają sprawy lokalne od wielkiej polityki i partyjnych sporów" - czytamy w petycji do Jarosława Kaczyńskiego.

  Lista polityków, którzy zapisali się do Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na następnej stronie (kliknij)

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (71)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To już było nazywało się POLSKA XXI

   podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Dutkiewicz już raz wystawił do wiatru projekt polityczny o nazwie POLSKA XXI !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szczyt bezczelności

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Przecież tam masa byłych z PO - polityczna dziewia przebiera się w szatki baezpartyjnego fachowca

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lista wykluczonych

   qwerty1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   na tych państwa nie głosuję

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no

   a gdzie jest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   KIELISZEK?
   Huskowski się załapał ,a nie widać jego kolegi?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Grehl ,Paś, Wojciechowski, Huskowski, Filipiak ???

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   kompromitacja i konieczne rozliczenie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bosheeee

   Tommy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   Znów te same mordy, które nigdy niczego nie zrobiły.
   Czy oni nie mogą po prostu odejść w niebyt?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Weź się do pracy.

   luna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   A co ty dobrego zrobiłeś dla Dolnego Sląska?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wystawił

   wystawił (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Pamiętajmy że to nas Rafał wystawił. Ale do wiatru, z kredytami do spłacenia!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kłamcy! Zwykli partyjniacy z .N i PO!

   Rozsądny obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Oni tylko tak się podszywają pod ruch obywatelski, chcą znowu obywateli w konia zrobić, tyle lat u władzy i te punkty zaprezentowane NIE BYŁY WTEDY REALIZOWANE. We Wrocławiu jest tylko jeden...rozwiń całość

   Oni tylko tak się podszywają pod ruch obywatelski, chcą znowu obywateli w konia zrobić, tyle lat u władzy i te punkty zaprezentowane NIE BYŁY WTEDY REALIZOWANE. We Wrocławiu jest tylko jeden niezależny ruch obywatelski i to jest Ruch Roberta Butwickiego!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Arka Noego dla kliki z PO

   zielony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

   Dutkiewicz zrobił Arke Noego dla skompromitowanych działaczy z PO on oszust i jego towarzysze też ... dla mnie to skonczona klika

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Politycy przed wyborami zaczynają mowic ludzkim głosem ;)

   Ale ja Dutkiewiczowi już dziekuje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 1

   Ale ja Dutkiewiczowi już dziekuje na niego i jego klike na pewno nie zagłosuje skompromitowany Pasza / Baron z dolnego śląska megaloman i qur_wiarz ... nie chce takiego zakłamańca

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fje

   poka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

   i oni mówią o obronie samorzadów przed partiami. Przeciez połowa ludzi która tam siedzi to gdzie byłoW zawieszeniu ??? no przecież ze w PEŁO….panowie (i Panie – tu np. Ircia Krzyszkiewicz i inne),...rozwiń całość

   i oni mówią o obronie samorzadów przed partiami. Przeciez połowa ludzi która tam siedzi to gdzie byłoW zawieszeniu ??? no przecież ze w PEŁO….panowie (i Panie – tu np. Ircia Krzyszkiewicz i inne), którzy w PEŁO tacy aktywni, dziś boją się o swoje stołki.
   Popieram dwukadencyjność. Skończą się te chore układy.

   Jak PIS uchwali zakaz startowania z różnych miesjc, to ci państwo samo sie pozamiatazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bezpartyjni

   tantus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Nie tylko. To takie zbiorowisko różnych odpadów z PO, PiS, SLD...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama