SLD: Chcemy wystawić swojego kandydata na prezydenta we...

  SLD: Chcemy wystawić swojego kandydata na prezydenta we Wrocławiu

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  SLD: Chcemy wystawić swojego kandydata na prezydenta we Wrocławiu
  1/4
  przejdź do galerii
  Wrocław we wtorek odwiedził Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Polityk mówił m.in. o tym, jak SLD zamierza się przygotować do wyborów samorządowych. Szef partii chwalił wrocławskiego radnego Dominika Kłosowskiego. - Cieszymy się, że we Wrocławiu udało się przeforsować pomysł gabinetów dentystycznych w szkołach. Ten postulat wpiszemy do naszego programu - mówił Włodzimierz Czarzasty. Marek Dyduch, szef SLD na Dolnym Śląsku powiedział, że partia chce wystawić swojego kandydata na prezydenta Wrocławia, ale dodał, że to nie moment na rozmowę o nazwiskach. - Najpierw musi być program - powiedział Marek Dyduch.
  Marek Dyduch, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Dolnym Śląsku potwierdził, że SLD rozmawiało w sprawie wyborów samorządowych i z Platformą Obywatelską i z otoczeniem prezydenta Rafała Dutkiewicza. Żadne wiążące decyzje, w sprawie poparcia jakiegokolwiek kandydata przez lewicę jednak nie zapadły.

  - W tym momencie mamy wolę wystawienia własnego kandydata. To jednak nie jest moment na zdradzanie nazwisk. Najpierw musimy być program. Powinniśmy być gotowi na jesieni z przedstawieniem najważniejszych postulatów - mówi Marek Dyduch.

  Wiadomo już, że do programu krajowego SLD zostanie na pewno wpisany postulat gabinetów stomatologicznych w szkołach, czyli to, co udało się ostatnio przez radnego SLD przeforsować we Wrocławiu. Włodzimierz Czarzasty pochwalił radnego Dominika Kłosowskiego i chciałby, żeby takie gabinety były w szkołach, w całej Polsce.

  Lider sojuszu mówił we Wrocławiu również o pomyśle prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącego referendum, w sprawie zmiany Konstytucji.

  - Prezydent Duda zapowiedział referendum, zapomniał tylko powiedzieć czego będzie dotyczyło - mówił Czarzasty i dodał, że SLD broni obecnej Konstytucji. Polity przypomniał, że SLD miało spory wkład w jej uchwalenie.

  Działacze SLD będą rozdawali na wrocławskim rynku egzemplarze Konstytucji z podpisem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Próchnica

   Ząb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dyduch albo Cyrul, albo inż Mołoń. Tak, czy owak świeżość i młodzieńczość SLD, jak i ich idei, takich jak stomatologiczne synekurki dla syna lub córki (na dobry początek stomatologowania).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Robienie z wyborców głupków

   czerepach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Czy panowie z SlD wyjasnili już do końca sprawę CMSiKO ? Czy winni ponieśli jakakolwiek karę? Nie słyszłam bynajmniej o tym. Miliony publicznych pieniędzy zostały zdefraudowane i to nalezy...rozwiń całość

   Czy panowie z SlD wyjasnili już do końca sprawę CMSiKO ? Czy winni ponieśli jakakolwiek karę? Nie słyszłam bynajmniej o tym. Miliony publicznych pieniędzy zostały zdefraudowane i to nalezy wyjąsnic, a potem z czystym sumieniem panowie z SLD możecie zacząc myśleć o kampanii wyborczej i o wystawieniu kandydata. Tak dla przypomnienia dzialalność CMSiKO pod zarządem SLD we Wrocławiu :
   Weterynarz - szef SLD, który robi analizy socjologiczne na podstawie wpisów z forum w Gazecie Wrocławskiej i wziął za to ponad 6 tys
   Kontrakty na doradztwo w kwocie 140 zł. /h (ilość godzin nieznana) otrzymali działacze SLD.
   W sumie w dwa lata na badania społeczne w CMS pod zarządem SLD wydano ok. 9.000.000 zł. Eksperci uznali je za niepotrzebne, przepłacone, bzdurne.
   Usługa przeprowadzenia badania Tożsamość mieszkańców Dolnego Śląska, Cena wybranej oferty: 304.000,00 zł. (trzysta cztery tysiące złotych)
   Usługa przeprowadzenia badania Uczestnictwo w kulturze mieszkańców województwa dolnośląskiego, Cena wybranej oferty: 329.999,16 (trzysta dwadzieścia dziewięć tysięcy)
   Usługa polegająca na przeprowadzeniu badań i analiz oraz opracowaniu raportu na temat: Mobilność przestrzenna młodych ludzi na dolnośląskim rynku pracy w ramach, 229.000,00 (dwieście dwadzieścia dziewięć tysięcy)
   Usługa przeprowadzenia badania Obywatele Dolnego Śląska w działaniu. Cena wybranej oferty: 350.000,19 (trzysta pięćdziesiąt tysięcy)
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Usluga

   O SLD w kontekście CMS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Badania do doktoratu brata wiceszef SLD za ok. 20.000 zł. sfinansowanie podatnicy. Was nie można dopuścić do władzy i pieniedzy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do P. Czerepach

   może jednak się doczekamy. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie, nie wyjaśnili bo dziś doradca marszałka województwa R.Mołoń a w tamtym czasie vice marszałek odpowiedzialny za nadzór nad działaniem CMSiKO musiałby być z tego rozliczony, inni działacze...rozwiń całość

   Nie, nie wyjaśnili bo dziś doradca marszałka województwa R.Mołoń a w tamtym czasie vice marszałek odpowiedzialny za nadzór nad działaniem CMSiKO musiałby być z tego rozliczony, inni działacze zatrudnieni w Centrum po kądzieli SLD musieliby oddać kasę nie mówiąc już o "badaczach społecznych" za miliony zł.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Każdy będzie lepszy

   Wrocławianie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Każdy kandydat na prezydenta Wrocławia, bez względu na sympatie polityczne, będzie sto razy lepszy od obecnego prezydenta. Każdy!!!!!!!Każdy!!!!! Każdy!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szukanie kandydatów na...

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Tylko nie każdy,już był kilka lat temu taki kandydat z SLD Piotr Ż, super wykształcony a jakże, działacz sejmiku z rozmachem, bardzo przebiegły w CMSiKO w wyprowadzaniu "kasy" na wątpliwe badania...rozwiń całość

   Tylko nie każdy,już był kilka lat temu taki kandydat z SLD Piotr Ż, super wykształcony a jakże, działacz sejmiku z rozmachem, bardzo przebiegły w CMSiKO w wyprowadzaniu "kasy" na wątpliwe badania społeczne, dziś oskarżony przed Sądem Okręgowym również za wymuszanie na uczelni od studentek seksu za zaliczenia przedmiotu, gwałt i gwałt zbiorowy. Czy takiego chcielibyśmy kandydata na prezydenta miasta?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może jakas równowaga będzie...

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   nie tylko wszedzie napuszone PISiory piejące o swoich sukcesach i wartosciach oraz plujących na PO. Dajcie szanse innym. Tak na marginesie info dla niektórych - komuna to juz historia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Te biedne wygłodniałe koryta mordy

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Takie zatroskane o losy mieszkańców, takie zmartwione, wypatrujące wyborców dających im bilet do koryta...!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory do lamusa.

   Marian1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Kto by nie objął fotel prezydenta to i tak nic to nie da mieszkańcom. Owszem będzie trochę tylko nowych szczegółów np. w lokalizacji nowej ścieżki rowerowej. Za to będzie szybkie obstawianie swoimi...rozwiń całość

   Kto by nie objął fotel prezydenta to i tak nic to nie da mieszkańcom. Owszem będzie trochę tylko nowych szczegółów np. w lokalizacji nowej ścieżki rowerowej. Za to będzie szybkie obstawianie swoimi różnych stołeczków i stołków. Przecież tu tak naprawdę tylko o to chodzi. Każdy kandydat ciągnie za sobą długi ogon i jest sterowany przez swoich partyjnych bonzów. Obecnie nam jeszcze panujący prezydent tak zabagnił długami miasto, że każdy kto przyjdzie po nim, nawet przy najlepszych chęciach, będzie miał związane ręce. Więc czym tu się tak naprawdę przejmować. Wiadomo, jakiś prezydent być musi, a każdy i tak pokaże nam prędzej czy później swój środkowy palec.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dyduch, Czarzasty...

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   SLD = Spotkanie Lewicujących Dinozaurów?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To są

   przypadki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   nieuleczalne. Trzeba czekać na naturalne rozwiązanie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cyrk

   Fred (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Oni już nie raz wystawili całe społeczeństwo, po co jeszcze chcą wystawiać tego biednego kandydata?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dominik Kłosowski

   Lewicowy z Razem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

   Radny pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Społecznym, gdzie podlega komuś z PSL, jest w koalicji z PO, Nowoczesną i Dutkiewiczem. Jest jedynym radnym SLD we Wrocławiu. Bardzo ideowa...rozwiń całość

   Radny pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Społecznym, gdzie podlega komuś z PSL, jest w koalicji z PO, Nowoczesną i Dutkiewiczem. Jest jedynym radnym SLD we Wrocławiu. Bardzo ideowa postawa. Dutkiewicz obiecał zgodę na obecność stomatologa w czterech podstawówkach. Taki to sukces SLD, że nic nie ma. Czarzasty zadowolony z obietnicy koalicjanta, bo ten spełni marzenia radnego. Bardzo to śmieszne, teraz SLD wpisze w program obietnice powstania stomatologicznych gabinetów. Proponuje SLD wystawić na kandydata na prezydenta Wrocławia Dominika Kłosowskiego, bardzo się stara, ponoć niedawno nawet studia jakieś skończył. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama