Ważne
  Są pieniądze dla Śląska i na nową rzeźbę

  Są pieniądze dla Śląska i na nową rzeźbę

  Zdjęcie autora materiału

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Do wsparcia Śląska Wrocław namawiał radnych sekretarz miasta Włodzimierz Patalas

  Do wsparcia Śląska Wrocław namawiał radnych sekretarz miasta Włodzimierz Patalas

  Wrocławscy radni zdecydowali – miasto dopłaci 2 milionydo piłkarskiego Śląska Wrocław. 20 radnych było za przyznaniem pieniędzy, 14 głosowało przeciw. Nikt się nie wstrzymał.
  Do wsparcia Śląska Wrocław namawiał radnych sekretarz miasta Włodzimierz Patalas

  Do wsparcia Śląska Wrocław namawiał radnych sekretarz miasta Włodzimierz Patalas

  Jak uzasadniał przed głosowaniem Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta, Śląsk "wychodzi na prostą", ale nie bilansuje się budżet tegoroczny. Brakuje gotówki na wynagrodzenia, "może to wpłynąć na ducha drużyny w tym już na pierwszy mecz w nowej kolejce".

  – W dalszym ciągu dążymy do sprzedaży klubu, ale to nie jest zmiana taka prosta. Chcemy się do tego solidnie przygotować. Klub stara się też o sponsora.
  Myślę, że już w tym roku część sponsorów pozyskamy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja Śląska będzie inna. Proszę, by to głosowanie odbyło się ponad podziałami. Takie miasto jak Wrocław powinno mieć klub w Ekstraklasie – wyjaśniał Włodzimierz Patalas. – W tym roku przyznaliście państwo trzy miliony, prosimy jeszcze o dwa i mamy nadzieję, że ten budżet domkniemy – dodał Patalas zwracając się do radnych.

  – Wrocławia nie stać na jałmużnę – mówił za to radny PiS Marcin Krzyżanowski. Zarzucał, że Śląsk jest źle zarządzany, a sytuacja z ciągłym zwiększaniem budżetu klubu się powtarza. – Nie rozwiązuje to jednak problemu – mówił i podkreślał, że PiS-owi także zależy na silnym klubie w Ekstraklasie jednak zarządzanie klubem jest nieskuteczne.

  – Mamy klub, który jest troszkę w tarapatach i trzeba mu pomóc. Ale relacje z inną spółką, Wrocław 2012 są inne i mi się nie podobają. Nie podoba mi się, że Śląsk z meczów nie ma nic. Gdyby nie klub, spółka zarządzająca stadionem nie miałaby nic. Chciałabym by to Śląsk ze swoich klientów miał profity – mówiła radna Renata Granowska z PO, wiceprzewodnicząca rady miasta.

  – Dwa miliony na Śląsk to zmarnowane środki, które moglibyśmy przeznaczyć na inne cele – wypowiadał się za to radny Sebastian Lorenc.

  Ostatecznie 20 radnych głosowało za, a 14 przeciw zmianom w budżecie.

  NA CO PÓJDĄ DWA MILIONY
  Pieniądze mają zostać przeznaczone na bieżącą działalność klubu, w tym na transfery i zabezpieczenie wypłat dla zawodników. Trwa okienko transferowe, dlatego radym popierającym dofinansowanie klubu zależało na czasie. W Śląsku brakuje przede wszystkim nominalnego napastnika. Mówi się, że za część otrzymanej kwoty będzie można wykupić ze szwajcarskiego FC Sion Węgra Bence Mervo, typowego środkowego napastnika. Gracz był na wypożyczeniu w Śląsku, kwestia jego wykupienia zależy przede wszystkim od finansów. Sam zawodnik miał wyrazić chęć dalszego grania we Wrocławiu.

  INNE ZMIANY W BUDŻECIE
  W uzasadnieniu do zmiany uchwały czytamy m.in. także o podwyższeniu kapitału zakładowego MPK Wrocław o 20 200 000 zł z przeznaczeniem na wydatki związane z działalnością inwestycyjną (najpoważniejszą inwestycją MPK jest kupno nowych tramwajów). Są także dotacje dla szkół, przedszkoli, żłobków (m.in. przebudowa, rozbudowa, remonty). Zwiększono też kwotę na inwestycje: rozbudowę Parafialnej i Pawiej, sieci w Lipie Piotrowskiej, czy też renowację Stadionu Olimpijskiego. Są także pieniądze na kulturę, a konkretnie na projekty ESK: 1,9 mln zł na rzeźbę Daliową oraz rewitalizację wyspy Daliowej, 75 tys. zł na wykonanie i zamontowanie rzeźb pn. "Sfora wilków" i "Miś z góry Ślęży", w ramach projektów ESK.

  – Mi już po raz kolejny opadają ręce na festiwal kuriozalnych kulturalnych pomysłów. 1,9 mln zł na rzeźbę, która będzie sobie stała na wyspie Daliowej? Na Boga, czy nie ma w tym mieście innych wydatków? Wyrzucaniu pieniędzy w błoto na nie wiadomo komu służącą rzeźbę mówię nie – protestował radny Sebastian Lorenc. – Naprawdę nie mamy na co wydawać pieniędzy? Zapraszam na Oporów na ul. Kadłubka. Jest tam boisko, od lat gmina nie jest w stanie wyłożyć 150 tys. zł na rewitalizację boiska, na którym codziennie grają dzieci – oburzał się Lorenc.

  Czytaj także

   Komentarze (86)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no i macie...

   Wojtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ... drodzy Wrocławianie. Glosowaliście na Dupkiewicza, to macie Dupkiewicza. Nic się nie uczycie, nie wyciągacie wniosków. Żal.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dość, dość, dość!!!

   spiki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Do ciężkiej cholery!!! Na prywatne hobby Dupkiewicza i dożywotniego wiceprezydenta Patalasa kasa jest, na kolejną bzdurną "upiększającą" miasto rzeźbę, kasa jest, a placówkom oświatowym z roku na...rozwiń całość

   Do ciężkiej cholery!!! Na prywatne hobby Dupkiewicza i dożywotniego wiceprezydenta Patalasa kasa jest, na kolejną bzdurną "upiększającą" miasto rzeźbę, kasa jest, a placówkom oświatowym z roku na rok obcina się etaty!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmiech na sali

   obiektyw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Panie prezydencie a gdzie dotacja do innych sportów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Psy szczekają, karawana idzie dalej !

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   To tyle co mogą zrobić, biedni frustraci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odwaga

   fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Niech któryś działacz przyjedzie na Trójkąt Bermudzki i imiennie wykrzyczy że nie będzie pieniędzy na Śląsk.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @fan

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Utrzymywanie "profesjonalnej" drużyny dla zadowolenia meneli, chuliganów, bandytów i patoli ma być argumentem na okradanie uczciwie pracujących wrocławian?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprzedac tego pasozyta jak najszybciej

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   To studnia bez dna, tylko coraz to nowsze tlumaczenie pompowania moich pieniedzy w ten badziew

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i ty człowieku z ludu wyjęty pozwalasz aby twoje miasto topiło pieniądze w kopaczy?

   caly zarząd Wrocławia mojego ukochanego to utopia ..nic dla ludzi ,a wszystko dla aktywnych działacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   chuj wam w dupę wy z pałacyku prezydenckiego...jedyne co was interesuje to przetargi w nieruchomościach...jesteście poplecznikami dupkiewicza i macie cuowny podgląd na ludzkie problemy...WIELKI UJ...rozwiń całość

   chuj wam w dupę wy z pałacyku prezydenckiego...jedyne co was interesuje to przetargi w nieruchomościach...jesteście poplecznikami dupkiewicza i macie cuowny podgląd na ludzkie problemy...WIELKI UJ WAM W TE WASZE PRZYSPAWANE D*** DO STOLKA.....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to jest q*** skandal!!!!!!!!!

   miasto dopłaci do ludzi ktorzy biorą po 30 tysi miesięcznie... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   to q*** jest jakaś miastowa farsa ...tyle potrzeb za te pieniądze można zabezpieczyć q*** mać schroniska, domy dla ludzi z problemami, fundusze na operacje dla dzieciaczków z wadami wrodzonymi, i...rozwiń całość

   to q*** jest jakaś miastowa farsa ...tyle potrzeb za te pieniądze można zabezpieczyć q*** mać schroniska, domy dla ludzi z problemami, fundusze na operacje dla dzieciaczków z wadami wrodzonymi, i q*** jego mać tym yebanym MANEKINOM daje sie takie pieniądze????? ,ale skandal ale świństwo ... świat się przewartościował i bedzie KARA.....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śląsk "wychodzi na prostą"

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Oby to tylko nie była "ZIELONA nomen omen MILA"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Rafał z grubym Garnkiem w kółko się zastanawiają, dlaczego poparcie spada.

   ijj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

   Ale nie przeszkadza to szykować się do kolejnej kadencji. No majstertyk. Rafał przejrzyj na oczy. Masz najsłabszego skarbnika w historii. Bez ikry, skonfliktowany z wszystkimi wiceprezydentami. Po...rozwiń całość

   Ale nie przeszkadza to szykować się do kolejnej kadencji. No majstertyk. Rafał przejrzyj na oczy. Masz najsłabszego skarbnika w historii. Bez ikry, skonfliktowany z wszystkimi wiceprezydentami. Po MBA mu odwaliło. Jak to się mówi, uwierzył. Jego bełkotu na sesji nie jest w stanie wytrzymać niek, poza nim samym. Absolutne zero osobowości. Ale do tego mściwy, złośliwy. Twój dyrektor departamentu to komplety amator, zero pomyslu, arogant, nikt z nim nie chce pracować, mało błyskotliwy. Wiceprezydenci, to szkoda pisać. Sekretarz, to już na prawdę szkoda pisać. Facet jest zaufany, ok. Ale to kompletny niedorajda. Nie ogarnia, fatalnie wygląda, fatalnie mówi, skonfliktowany ze wszystkimi wice. Szykując się na starcia we Wro przygotuj swoją armię. Ty masz pseudo wojaków. Połowa wice w prywatnych rozmowach twierdzi, że chce zrezygnować, bo boi się, że po tej kadencji (najgorszej od 90 roku) bedą wytykani palcami. Odchodzą od też ludzie. Niektórzy prezesi zamierzają odejść. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale kolejne wybory i tak wygram

   Rafał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   j.w.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecane

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem