Ważne
  PiS do Nowoczesnej: Skończmy ten teatr i wspólnie znieśmy...

  PiS do Nowoczesnej: Skończmy ten teatr i wspólnie znieśmy opłatę targową

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości chce pomóc współrządzącej Wrocławiem Nowoczesnej w zniesieniu opłaty targowej we Wrocławiu. Politycy PiS złożyli dziś w tej sprawie projekt uchwały. - Trudno nie odnieść wrażenia, że to co robią byli członkowie Platformy Obywatelskiej, a obecnie politycy Nowoczesnej, w kwestii opłaty targowej to polityczny teatr i zwykły piar - uważa posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.
  Radni Nowoczesnej na początku lipca zapowiedzieli, że chcą zniesienia opłaty targowej we Wrocławiu. Opłata pobierana jest od przedsiębiorców handlujących na targowiskach "pod chmurką". Radni Nowoczesnej przekonywali, że rocznie wpływy do budżetu miasta z tego tytułu wynoszą około 1,5 mln zł i z roku na rok spadają. Mówili, że dzięki zmianom przedsiębiorcy będą mogli zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych.


  Działacze Nowoczesnej wspólnie z radnymi prezydenta Wrocławia współrządzą Wrocławiem i mają większość we wrocławskiej radzie, więc bez problemu mogą przegłosować proponowany projekt uchwały. Politycy Nowoczesnej nie zgłosili nowego projektu sami - zaczęli jednak zbierać podpisy pod obywatelskim projektem uchwały. Radni PiS uważają, że to polityczny teatr i zwykły piar.

  - Takie działania tylko przedłużają zniesienie opłaty targowej - mówi Marcin Krzyżanowski, szef klubu PiS we wrocławskiej radzie.

  - Nie chcemy, żeby politycy Nowoczesnej tak się męczyli, zbierając podpisy, więc wyręczymy ich. Dziś złożyliśmy odpowiedni projekt uchwały, który wspólnie możemy przegłosować - mówi posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka. Politycy PiS przekonują, że duże miasta odchodzą już od pobierana tej opłaty. Nowe przepisy miałyby wejść w życie w styczniu 2017 roku.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przebierańcy

   POwiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tym przebierańcom już dziękujemy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiS zagarnia wszystko

   Uhle (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Nie oddamy naszego projektu PiSowi! To nasz projekt - członków Nowoczesnej (a nie byłych członków PO, jak sugeruje ten artykuł)!

   Zadbamy o to, by handel uliczny był możliwy w każdym miejscu,...rozwiń całość

   Nie oddamy naszego projektu PiSowi! To nasz projekt - członków Nowoczesnej (a nie byłych członków PO, jak sugeruje ten artykuł)!

   Zadbamy o to, by handel uliczny był możliwy w każdym miejscu, prowadzony przez każdego "Kowalskiego" bez nadzoru i regulacji! Chcemy, by przedsiębiorcy mogli sprzedawać swoje towary gdziekolwiek chcą!

   A narzekania na zapchane chodniki kiedy już wdrożymy tę uchwałę kierujcie do PiS - bo to oni będą temu winni!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zwykła rozgrywka polityczna

   Patryk Wild (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   To bardzo proste: PO pod płaszczykiem Nowoczesnej wespół z Rafałem Dutkiewiczem i jego świtą próbują pokazać, że 5000 podpisów dla inicjatywy uchwałodawczej to bezwzględne minimum (a nie np. 500,...rozwiń całość

   To bardzo proste: PO pod płaszczykiem Nowoczesnej wespół z Rafałem Dutkiewiczem i jego świtą próbują pokazać, że 5000 podpisów dla inicjatywy uchwałodawczej to bezwzględne minimum (a nie np. 500, jak w innych miastach podobnej wielkości). Oczywiście mogą sami to przegłosować (w końcu są w koalicji rządzącej), dlatego odstawiają szopkę, by zniszczyć wszelkie inicjatywy mieszkańców. Krótko: działanie PO, Nowczesnej i RD ma na celu utrzymanie się ludzi przy korytku i niedopuszczenie, by mieszkańcy mieli prawo do decydowania o mieście. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecane

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Gmina Krośnice - tu się wypoczywa

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem