Młode wilki Dutkiewicza wchodzą do gry

  Młode wilki Dutkiewicza wchodzą do gry

  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Damian Żołędziewski był zawsze blisko Rafała Dutkiewicza, pracując po kilkanaście godzin dziennie. Teraz dostał posadę w spółce PZU Zdrowie
  1/4
  przejdź do galerii

  Damian Żołędziewski był zawsze blisko Rafała Dutkiewicza, pracując po kilkanaście godzin dziennie. Teraz dostał posadę w spółce PZU Zdrowie

  Są młodzi, zdolni i ambitni. Do tej pory byli blisko władzy we Wrocławiu. Teraz dostali intratne stanowiska w stolicy. Doświadczenie w biznesie pomoże im w sięgnięciu po władzę w przyszłości?
  Do tej pory nie byli na pierwszej linii frontu politycznej walki we Wrocławiu. Nie wszyscy kojarzą ich nazwiska, co nie oznacza, że nie są one ważne. Piotr Wojtyczka i Damian Żołędziewski zdobyli doświadczenie przy najważniejszych osobach we Wrocławiu.

  Pierwszy był doradcą i asystentem Jerzego Michalaka, który jest członkiem zarządu województwa. Drugi był asystentem prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wiadomo, że Michalak znalazł się w urzędzie marszałkowskim dzięki poparciu właśnie prezydenta Wrocławia.

  Choć Piotr Wojtyczka i Damian Żołędziewski zawsze stali z boku, ich rola przy dolnośląskich samorządowcach była naprawdę spora. Mieli wiele do powiedzenia. Z naszych informacji wynika, że Michalak i Dutkiewicz liczyli się ze zdaniem swoich pracowników.

  Wojtyczka i Żołędziewski znali się jeszcze zanim zaczęli pracować dla samorządowców. Wspólnie działali w fundacji Sapere Aude, którą jeszcze na studiach wspólnie z przyjaciółmi założył Wojtyczka.

  „Podstawa naszej działalności to tworzenie przestrzeni dialogu dla środowisk, które nie zgadzają się światopoglądowo. Inicjujemy debatę publiczną na ważne tematy polityczne, społeczne i kulturalne. Uważamy, że integracja środowisk, szukanie porozumienia i praca nad kompromisem są niezbędne dla rozwoju społecznego” - czytamy na oficjalnej stronie fundacji. Działają tam osoby, którym bliskie są poglądy konserwatywno-liberalne. Michalak nie ukrywa, że pracował z Wojtyczką ze względu na bliskość poglądów. Teraz Piotr Wojtyczka pracuje w firmie Adama Hofmana, byłego posła i rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Wtajemniczonych nowy szef Wojtyczki nie dziwi. Podczas wyborów samorządowych w 2014 r., gdy Wojtyczka startował do rady miejskiej z listy Rafała Dutkiewicza i PO, Hofman go polecał. Chwalił za konserwatyzm.

  - Zdecydowałem się na przeprowadzkę do Warszawy, by rozwijać swoje kompetencje w obszarze komunikacji korporacyjnej i public affairs. Wrocław to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, jednak to w Warszawie zapadają najważniejsze decyzje dla polskiej gospodarki. Praca w samorządzie uświadomiła mi, jak ważna jest komunikacja dla poprawnej realizacji dużych projektów - mówi Piotr Wojtyczka.

  Damian Żołędziewski będzie pracował w spółce PZU Zdrowie.

  - Otrzymałem taką propozycję i postanowiłem sprawdzić się w biznesie. Praca w samorządzie wiele mnie nauczyła - mówi były asystent Rafała Dutkiewicza.

  Żołędziewskiego do Warszawy ściągnął Robert Pietryszyn, były prezes wrocławskiego stadionu, który po zmianie władzy w Warszawie został wiceprezesem PZU. Z osobą Pietryszyna związany jest też kolejny transfer. Adam Burak, który był dyrektorem ds. marketingu j spółki Wrocław 2012, odpowiada dziś za innowacje w biurze marketingu PZU.

  Burak nie ma zapędów politycznych, czego o poprzedniej dwójce powiedzieć nie można. Czy doświadczenie zdobyte w Warszawie wykorzystają po to, by w przyszłości zdobyć władzę we Wrocławiu? - Bardzo bym chciał, żeby to oni zastąpili obecną klasę polityczną. Nie mają obciążeń historycznych, nie boją się wypowiadać swego zdania i są bardzo zdolni - mówi Jerzy Michalak. Przyznaje, że trzyma kciuki za ich sukces w Warszawie, a zdobyte doświadczenie może im pomóc w rozwoju przyszłej kariery, także potylicznej.

  Marcin Garcarz, dyrektor departamentu prezydenta Wrocławia, zaznacza, że o byłym asystencie prezydenta może mówić w samych superlatywach. - Był niezwykle sprawny, bardzo zaangażowany, oddany i inteligentny. Pracował tyle co prezydent, kilkanaście godzin na dobę - wspomina Garcarz.

  Czy Piotr Wojtyczka i Damian Żołędziewski mogą zastąpić za kilka lat Rafała Dutkiewicza i Jerzego Michalaka?

  Teza śmiała, ale jak najbardziej realna. Do tej pory zdobywali doświadczenie tam, gdzie podejmowane są najistotniejsze decyzje dla naszego regionu. Pewne jest także to, że ich praca nie polegała tylko na towarzyszeniu szefom podczas oficjalnych spotkań czy pilnowaniu ich kalendarza. Wojtyczka i Żołędziewski mieli w tym układzie o wiele więcej do powiedzenia. Nigdy jednak nie narzucali się ze swoim zdaniem. Doskonale wiedzieli, w jakiej sytuacji mają się odezwać. Byli sumienni i dyskretni, a to jest cenione w polityce. Choć sami podkreślają niezależność i mówią, że nie są jeszcze politykami, mogą okazać się doskonałym materiałem na przyszłych polityków. Młodzi, zdolni, doświadczeni w samorządzie. Teraz otrzymali kolejną szansę, tym razem pracy już na własne nazwisko. Tylko od nich będzie zależeć, czy z tej próby wyjdą zwycięsko i czy zechcą porzucić świat biznesu, gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze.

  Jerzy Michalak zapewnia, że może im się udać w polityce, bo nie są typem karierowiczów, którzy do celu dążą po trupach.

  - Muszą jeść małą łyżką. Powoli - mówi Michalak. Zapewnia jednak, że doskonale im to wychodzi.

  Czytaj także

   Komentarze (135)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Górą młodość.

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Inteligentni i bardzo pracowici. Znam ich od dawna i wiem, że to, co osiągnęli w młodym wieku nie przyszło im za darmo. Pracują ciężko i ciągle dbają o swój rozwój intelektualny. Im po prostu się...rozwiń całość

   Inteligentni i bardzo pracowici. Znam ich od dawna i wiem, że to, co osiągnęli w młodym wieku nie przyszło im za darmo. Pracują ciężko i ciągle dbają o swój rozwój intelektualny. Im po prostu się chce być przyzwoitym człowiekiem. Gratulacje Panowie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sami swoi sobie samym

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Typowe złote dzieci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaka jest różnica między rządem Polski a Albanii

   RzH (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Taka że w Albanii w rządzie jest 80% żydów i 20% Albańczyków, a w polskim nie ma Albańczyków.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pasozyty

   blah (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   pasozyty i tyle. jak chca zdobyc doswiadczenie w biznesie to za wlasne. k..wa mac.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie

   wilki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   a wilcy... .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pietryszyn majstersztyk!

   Piotro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Pietryszyn wielokrotnie obiecywał publicznie, że w 2016, 2017 stadion nie będzie przynosić strat - ktoś go za to rozliczy?
   No i gratulacje dla młodego Wojtyczki, zaszedł dalej niż starszy brat...rozwiń całość

   Pietryszyn wielokrotnie obiecywał publicznie, że w 2016, 2017 stadion nie będzie przynosić strat - ktoś go za to rozliczy?
   No i gratulacje dla młodego Wojtyczki, zaszedł dalej niż starszy brat Paweł, który na razie był "tylko" w radzie nadzorczej Wrocławskiego Parku Wodnego i MPWiK.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mam madzieję że PISiory posadzą tego kolesia z krzywym nosem ....

   LOL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   ...za wszystkie wały ...razem z jego popapraną świtą...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Są też inne osoby co mają doświadczenie

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   liczy się kto jest przy Prezydencie... reszta, żeby nie wiem jak dobrze pracowała zostanie tylko pyłkiem w powietrzy...szkoda, że tak jest...samo życie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   f

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   nie jestem za PO a raczej przeciw PiS ale pragnę by PiSowcy zabrali się za d..ę dupkiewicza i posadzili go!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokładnie tak samo. Kiedyś głosowałem na partyjniactwo z PZPO ale jak się okazało

   werf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   że to śmieci są, to aby ich odsunąć od koryta zagłosowałem na pisiory. Dokłądnie to samo zrobię tutaj.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Michalak też spróbował niedawno "jeść małą łyżeczką" 1,5 miliona naszych pieniędzy

   taka prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

   Jak się wydało, mikstacki osobiście publicznie wycofał się z tego michalakowego "jedzenia". Bo się wydało...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama