Kandydat na prezydenta Wrocławia musi być członkiem PiS. Co...

  Kandydat na prezydenta Wrocławia musi być członkiem PiS. Co z Obremskim?

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Piotr Babiarz (w środku) i Mirosława Stachowiak-Różecka

  Piotr Babiarz (w środku) i Mirosława Stachowiak-Różecka ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu przyjął uchwałę, która zobowiązuje osoby chcące kandydować w wyborach na prezydenta Wrocławia do zgłaszania się. Co ważne muszą to być członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Takie rozwiązanie może utrudnić start w wyborach senatorowi Jarosławowi Obremskiemu, który nie jest członkiem partii.
  Piotr Babiarz (w środku) i Mirosława Stachowiak-Różecka

  Piotr Babiarz (w środku) i Mirosława Stachowiak-Różecka ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Obecnie w partii trwa spór dotyczący tego, kogo Prawo i Sprawiedliwość ma wystawić w wyborach na prezydenta Wrocławia. Do tej pory w grę wchodziły dwa nazwiska: posłanki Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i senatora Jarosława Obremskiego. Posłanka już raz startowała w wyborach, w 2014 roku. Wtedy Rafał Dutkiewicz wygrał dopiero po drugiej turze. Zwolennicy jej startu przekonują, że jest lojalnym członkiem partii.
  Posłanka jest jednak skonfliktowana z Piotrem Babiarzem, szefem wrocławskich struktur PiS. Babiarz niechętnie widziałby posłankę w roli kandydatki. Wolałaby, żeby z poparciem Prawa i Sprawiedliwości wystartował senator Jarosław Obremski, który obecnie należy do klubu PiS. Był wiceprezydentem Wrocławia. Obremskiego mocno popiera ugrupowanie wicepremiera Jarosława Gowina.

  Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu przyjął ostatnio uchwałę, która zobowiązuje osoby chcące kandydować w wyborach na prezydenta Wrocławia do zgłaszania się. Co ważne muszą to być członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Takie rozwiązanie może utrudnić start w wyborach senatorowi Jarosławowi Obremskiemu, który nie jest członkiem partii.

  Piotr Babiarz tłumaczy, że PiS wcale nie zamyka się na inne środowiska. - Uchwała dotyczy ewentualnych kandydatów, którzy są członkami partii. Mają czas do końca października na zgłoszenie swoich aspiracji. Zachęcam wszystkich, którzy mają ochotę wystartować, z każdym będziemy rozmawiać - mówi Babiarz.

  Dodaje, że to dopiero pierwszy etap, a uchwała wcale nie zamyka możliwości konsultacji z innymi środowiskami, które będą chciały wystartować w wyborach pod szyldem PiS. Poseł przyznaje, że sam bierze pod uwagę możliwość zgłoszenia swojej kandydatury. - Rozważam start w wyborach - mówi Babiarz.

  Wojewoda Paweł Hreniak uważa jednak, że kandydata wcale nie trzeba będzie szukać poza partią. - Cieszę się, że ta uchwała została podjęta i rozpoczynamy proces wyłaniania kandydatów na prezydenta Wrocławia. Nie mam żadnych wątpliwości, że wśród członków Prawa i Sprawiedliwości są – po pierwsze osoby, które doskonale będą zarządzać takim miastem jak Wrocław i, po drugie, dają gwarancję przeprowadzenia prawdziwych zmian, których to miasto potrzebuje - mówi Hreniak.

  ZOBACZ TEŻ:
  Rafał Dutkiewicz wystartuje w wyborach prezydenta Wrocławia?

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TYLKO NIE PIS

  ULA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  MYSLE ZE PO KLAMSTWACH SZYDLO I KARCZEWSKIEGO TWARZACH PIS PRZED WYBORAMI LUDZIE SIE OTRZASNELLI NIE NIE DADZA SIE TEJ ORGANIZACJI ZMANIPULOWAC W PRZECIWNYM RAZIE UKARZA SIE INNI UKRYCI FANATYCY...rozwiń całość

  MYSLE ZE PO KLAMSTWACH SZYDLO I KARCZEWSKIEGO TWARZACH PIS PRZED WYBORAMI LUDZIE SIE OTRZASNELLI NIE NIE DADZA SIE TEJ ORGANIZACJI ZMANIPULOWAC W PRZECIWNYM RAZIE UKARZA SIE INNI UKRYCI FANATYCY TYPU MACIAREWICZ CZY GRUDZINSKI JEZELI CHCECIE WASZA WOLA ALE BEDZIECIE GRABIENI OKRADANI I OSZUKIWANI MOZE CO ULICA BEDA PROCESJE NAPEWNO WYMIENIA URZEDNIKOW NA SWOICH WASZ WYBOR JA PREFERUJE KANDYDATA BEZPARTYJNEGO zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie dla pis we wrocku

  wroclawianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  zaglosuje na kazdego tylko nie na popis czyli na pis tez nie,oni juz rzadza Polska i tez obiecywali zlote gory,a jak widac kaczor koniecznie chce sie dorwac do kasy naszego miasta ,nie chce aby...rozwiń całość

  zaglosuje na kazdego tylko nie na popis czyli na pis tez nie,oni juz rzadza Polska i tez obiecywali zlote gory,a jak widac kaczor koniecznie chce sie dorwac do kasy naszego miasta ,nie chce aby jeszce i tu dodatkowo dojono mnie z kasy ,dosc tego nepotyzmu panstwowego,nie chce aby i u nas panowal taki sam drapiezny nepotyzm na kase i to duza jak w spolkach panstwowych i niech trolle pisowskie tu nie jatrza,chcemy prezydenta bezpartyjnego czy to jasne?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głosowałam

  na Mirosławę (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  W ostatnich wyborach i zagłosuję w najbliższych.Jest w stanie zrobić w naszym mieście coś fajnego ,nie jest skostniała i nie interesuje jej robienie dobrego wrażenia.Raczej nie kupi bezsensownie...rozwiń całość

  W ostatnich wyborach i zagłosuję w najbliższych.Jest w stanie zrobić w naszym mieście coś fajnego ,nie jest skostniała i nie interesuje jej robienie dobrego wrażenia.Raczej nie kupi bezsensownie kolejnych zdjęć MM za miliony i nie będzie taranować tramwajów na zakazach wjazdów na Ostrowie Tumskim ,ani zachęcać mieszkańców do korzystania z samochodów elektrycznych,za których używanie grożą konsekwencje prawne. I mam nadzieję nie zniszczy kolejnej legendy jak np .Przejście Świdnickie dla nikomu niepotrzebnej galerii bohomazów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aktywni członkowie jakiejkolwiek partii nie powinni być brani pod uwagę w wyborach

  Filip (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  na prezydenta. Interes partii zawsze będą stawiać ponad dobrem miasta i jego mieszkańców. Taka konstrukcja ludzka. Z gówna orzeł nie wyleci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kłamczucha pislamska

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

  Może ta kłamczucha z pislamu - partii nierządu będzie kandydować? Wstydu nie ma żeby publicznie występować po tych swoich oszustwach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ta oszustka bez krzty kultury i przyzwoitości

  Fakt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

  nie ma szans, PIS musi wystawić kogoś lepszego bo inaczej znowu będzie Dudek...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  od marionetek

  i zlodziei (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  dajcie jakiegoś normalnego kandydata...
  zagłosuję
  jeśli nie to nawet nie będę tracić mego cennego czasu by wybierać między dżumą a cho***rą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kurcze komuna w trochę innym wydaniu WRACA

  w-W (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

  Posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka - zwolennicy jej startu przekonują, że jest """""LOJALNYM """"" członkiem partii.
  To tak jak za czerwonej komuny - MIERNY, BIERNY, ALE **W I E R N Y **

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak dla Mirosławy!

  es (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  tak dla Mirosławy!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taa, i wszystko jasne

  szczepanh (d. olek_01)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Tak dla Twojego psychiatry !
  nie życzę sobie, by we Wrocku rządził oszołom z PISLANDU !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najlepiej niech PiS-dy

  szmaragd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 21

  wystawią jakiegoś spasionego biskupa na kandydata i będzie prościej. Na PiS-dowatego kandydata na pewno nie dam głosu, a wierzę, że reszta wrocławian też go oleje grubym moczem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecane

  To prawda czy fałsz o Wrocławiu? Sprawdź!

  To prawda czy fałsz o Wrocławiu? Sprawdź!

  Cyfrowa prenumerata Gazety Wrocławskiej w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Gazety Wrocławskiej w świątecznej cenie!

  Nie terroryści i nie wypadki samochodowe. To smog jest naszym największym wrogiem

  Nie terroryści i nie wypadki samochodowe. To smog jest naszym największym wrogiem

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem