Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Wrocławska: Aż 23 mln zł dla studentów pierwszego roku

Redakcja
Jeszcze do 7 lipca trwa rekrutacja na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Decydując się na studia na tzw. kierunku zamawianym, można uzyskać stypendium pokrywające całkowite koszty utrzymania we Wrocławiu.

Główną ideą programu firmowanego przez agendę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest kształcenie w dziedzinach kluczowych dla gospodarki, zatem absolwenci kierunków zamawianych z wielką dozą prawdopodobieństwa mogą liczyć na pracę i to dobrze płatną. Jednak wsparcie przewidziano już wcześniej - studenci kierunków zamawianych, którzy będą osiągać najlepsze rezultaty, mogą otrzymywać miesięcznie do 1000 złotych stypendium. - To kwota, która w zupełności wystarczy na normalne życie: opłacenie akademika, jedzenie, bilet miesięczny - wylicza Jakub Romanowski, student Wydziału Mechanicznego PWr.

Politechnika Wrocławska uzyskała w tym roku najwyższą kwotę wśród wszystkich polskich uczelni wyższych, jaka zostanie w całości przeznaczona na stypendia dla studentów pierwszego roku. Łącznie 23 mln złotych trafi do osób, które zdecydują się podjąć studia na kierunkach:

  • Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny),
  • Automatyka i Robotyka (Wydział Mechaniczny),
  • Mechatronika (Wydział Mechaniczny),
  • Automatyka i Robotyka (Wydział Elektroniki),
  • Informatyka (Wydział Elektroniki),
  • Informatyka (Wydział Informatyki i Zarządzania),
  • Inżynieria Systemów(Wydział Informatyki i Zarządzania).

Aby otrzymać stypendium motywacyjne, student musi w wyznaczonym terminie złożyć wniosek. Stypendium jest przyznawane zawsze na okres jednego semestru - od października do lutego i od marca do czerwca - przez 3 kolejne lata studiów.

- W pierwszym semestrze studiów stypendia przyznawane są osobom, które w procesie rekrutacji otrzymały najwyższy współczynnik rekrutacyjny, w kolejnych semestrach decyduje średnia ocen oraz uczestnictwo w zajęciach dodatkowych - wyjaśnia Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Ponadto na przykład na Wydziale Mechanicznym PWr, w ramach projektu planowane są zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki, a także otwarte wykłady z przedsiębiorczości prowadzone przez praktyków, staże w zagranicznych ośrodkach akademickich (Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Uniwersytet w Stuttgarcie - podczas pobytu w tym mieście studenci mogą odwiedzać fabryki aut Porsche i Mercedesa) i staże w polskich przedsiębiorstwach. Podobnie sytuacja wygląda na pozostałych wydziałach, na których znajdują się tzw. kierunki zamawiane.
Szczegółowe opisy kierunków zamawianych na www.rekrutacja.pwr.edu.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska