Półfinał Speedway of Nations: Pewny awans Polaków. Takiego Milika chcemy oglądać w Sparcie!

DF
Patryk Dudek.
Patryk Dudek. Paweł Relikowski.
Reprezentacja Polski w składzie Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Bartosz Smektała zajęła drugie miejsce w półfinale Speedway of Nations w Landshut i obok triumfatora turnieju – Szwecji – zapewniła sobie miejsce w dwudniowym finale w rosyjskim Togliatti (20-21 lipca). Awans wywalczyli także Niemcy, którzy w decydującym biegu pokonali Czechów.

Ściganie w Landshut z kompletem 18 punktów zakończył lider reprezentacji Szwecji – Fredrik Lindgren. Największą niespodzianką dnia była jednak znakomita postawa Vaclava Milika, który dzień wcześniej znalazł się poza składem Betardu Sparty Wrocław na ligowy mecz z MrGarden GKM-em Grudziądz (zespół z Dolnego Śląska przegrał 40:50).

Milik w sześciu startach w fazie zasadniczej uzbierał 16 punktów. Jako pierwszy minął linię mety w wyścigu dla zespołów z miejsc czwartego i piątego (Czesi okazali się lepsi od Słoweńców i zyskali prawo jazdy w gonitwie o awans do finału). 25-latek jako pierwszy linię mety minął również w starciu z niemiecką parą. Ostatnie miejsce zajął jednak jego kolega z drużyny, Eduard Krcmar. Oznaczało to, że do Togliatti pojadą nasi zachodni sąsiedzi.

Polacy nie mieli większych problemów z awansem. Bartosz Zmarzlik zdobył 15 punktów, Patryk Dudek 7, a 2 oczka w swoim jedynym starcie tego dnia do dorobku Biało-Czerwonych dołożył Bartosz Smektała (w tegorocznej edycji Speedway of Nations rezerwowy, którym jest młodzieżowiec, musi pojechać w co najmniej jednym biegu).

Drugi półfinał zaplanowano na 11 maja. W Manchesterze wystąpią reprezentacje Wielkiej Brytanii, Australii, USA, Danii, Francji, Finlandii i Łotwy.