PlusLiga: Cuprum - Chemik 1:3. Jest progres, choć na zwycięstwo to za mało [WYNIK, RELACJA]

DF
plusliga.pl
Cuprum Lubin w 2. kolejce PlusLigi przegrało u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25). Zespół z Dolnego Śląska wygrał pierwszego seta w sezonie. Na pierwsze punkty musi natomiast jeszcze poczekać.

Chemik do Lubina jechał podbudowany dość sensacyjnym triumfem w 1. kolejce PlusLigi w starciu z PGE Skrą Bełchatów (3:2). Należy przyznać, że bydgoszczanie zasłużyli na zgarnięcie trzech punktów na Dolnym Śląsku. Podopieczni Jakuba Bednaruka słabszy fragment spotkania zanotowali jedynie w trzecim secie, w którym zdobyli 16 punktów.

Gospodarze w środę, podobnie jak w ostatnim meczu z ONICO Warszawa (0:3), popełnili sporo własnych błędów. Najlepszym punktującym w drużynie Marcelo Fronckowiaka był Igor Grobelny, który zapisał na swoim koncie 21 oczek.

Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Cuprum: Marcyniak 8, Toobal 1, Grobelny 21, Smoliński 9, Ziobrowski 9, Yanagida 6, Gruszczyński (libero) oraz Boruch, Gorzkiewicz 2, Patucha, Wachnik 6.

Chemik: Margarido, Lipiński 9, Szalacha 12, Filipiak 20, Kovacević 15, Morozau 3, Kowalski (libero) oraz Gryc 5, Siwicki 1, Lesiuk 1, Sieńko 1, Witek, Bobrowski (libero).

MVP: Michał Szalacha (Chemik).