Piłke ręczna kobiet: SPR Lublin - AZS AWF Sport Concept Wrocław 29:17

Paweł Pluta
Trudno było spodziewać się w Lublinie cudu, jakim byłoby zwycięstwo czy remis piłkarek ręcznych AZS AWF Sport Concept Wrocław z mistrzem Polski - SPR-em. Tym bardziej, że wrocławianki zagrały bez chorych Aliny Antoszewskiej i Martyny Rupp.

Początek spotkania miał bardzo dziwny przebieg, bo aż do 10 minuty mieliśmy remis 1:1. Niestety, kolejne pięć minut było fatalne w wykonaniu akademiczek, które popełniały mnóstwo błędów i po kwadransie mistrzynie Poski wygrywały już 8:1. Mizerny był też dorobek AZS AWF do przerwy, bo było to zaledwie 5 bramek. Po przerwie nadal było dużo niedokładności w grze zespołu z Wrocławia i w 38 min SPR prowadził 20:7. Potem wrocławianki zdobyły pięć bramek z rzędu, dokonując retuszu wyniku. Z dobrej strony w zespole Marka Karpińskiego pokazały się Ewa Perek i Małgorzata Olfans.

SPR Lublin - AZS AWF Sport Concept Wrocław 29:17 (15:5)
AZS AWF: Słota, Boczkowska - Wojt, Perek 7, Żakowska 3, Szymczakowska, Olfans 5, Pietras, Wiertelak, Łukasik 1, Dęga, Król, Wynnyk 1.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe mecze 6. kolejki: Zagłębie - Łączpol 27:26 (15:16) - awansem, Zgoda - Sambor 35:24 (18:10), AZS Politechnika - Piotrcovia 26:26 (12:12), KSS - Start 29:29 (14:18). Ruch - KPR w środę o g. 17.