Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nie miały listości

PAW
Wicemistrzynie Polski, piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin, zaczynają z wolna kierować się ku strefie medalowej. Wczoraj, w rozegranym awansem pojedynku ósmej kolejki podopieczne Bożeny Karkut pokonały we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski różnicą 15 bramek.

Mimo nie najlepszej postawy w tym sezonie to Zagłębie było zdecydowanym faworytem w konfrontacji z Piotrcovią. Potwierdziły to już pierwsze minuty, gdy lubinianki wygrywały 5:0, a trener ekipy z Piotrkowa poprosił o czas. Na niewiele to się zdało, bo wicemistrzynie Polski grały jak w zegarku. Przyjezdne trafiły po raz pierwszy do bramki Zagłębia w 8 minucie. Po 10 minutach lubinianki prowadziły aż 9:1.
W tym czasie lubinianki grały nie tylko świetnie w ataku, ale i w obronie. Bardzo dobrze spisywała się między słupkami Zagłębia Monika Maliczkiewicz. Z kolei w ofensywie prym wiodła Karaolina Semeniuk-Olchawa, która nie tak dawno wróciła do składu po kontuzji. Już do przerwy snajperka Zagłębia rzuciła sześc bramek, a w całym meczu trafiła do bramki piotrkowianek osiem razy.
W drugiej połowie lubinianki całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ani na chwilę nie spuściły z tonu, odnosząc pewne zwycięstwo.
To dobry omen dla Zagłębia, by gonić czołówkę. Cieszy też postawa Karoliny Semeniuk-Olchawy, która rozkręca się z meczu na mecz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 38:23 (18:8)
Zagłębie:
Ćwirko, Maliczkiewicz - Tracz 1, Załęczna 5, Piekarz, Pałgan 3, Semeniuk-0lchawa 8, Paluch 5, Benga 4, Bader 5, Jochymek 2, Byzdra 4, Kobzar 1.

PGNiG Superliga kobiet
W innym meczu 8. kolejki:
Ruch Chorzów - Aussie Sambor Tczew 28:21 (15:7).
Czwartek: KSS Kielce - Olimpia-Beskid Nowy Sącz (g. 16.30).
Sobota: KPR Jelenia Góra - Start Elbląg (g. 16.30), Pogoń Szczecin - Vistal Łączpol Gdynia (g. 16).
5 grudnia: SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska.

1. SPR Lublin 7 14 240-203
2. KSS Kielce 8 10 243-233
3. Vistal Łączpol Gdynia 7 9 209-192
4. AZS Polit. Koszalin 7 8 208-185
5. Zagłębie Lubin 7 8 190-176
6. Start Elbląg 7 8 183-176
7. Ruch Chorzów 8 8 212-208