Piłka ręczna: Zwycięstwo Zagłębia Lubin, przegrana KPR Jelenia Góra

PAW
Ze zmiennym szczęściem walczyły dolnośląskie piłkarki ręczne w 6. kolejce PGNiG Superligi.

Mimo niesamowitej dyspozycji rzutowej Joanny Załogi (13 bramek) piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra przegrały na własnym parkiecie z beniaminkiem PGNiG Superligi Pogonią Baltica Szczecin 28:30.
Gdyby jeleniogórzanki w pierwszej połowie nie trafiały w słupki czy poprzeczkę bramki rywalek, to z pewnością nie przegrywałyby do przerwy różnicą czterech bramek. W drugiej połowie KPR doprowadził do remisu (18:18) w 37 minucie, a niedługo później objął prowadzenie 22:21. Niestety, w końcówce lepiej zagrały szczecinianki i to one zainkasowały dwa punkty.
- Mecz był wyrównany, niestety w końcówce nie wykorzystałyśmy dwóch stuprocentowych rzutów i stąd taki wynik. Gramy straszną huśtawkę, ale stawiając na młodzież, musimy brać pod uwagę, że dziewczyny będą grały niestabilnie - podsumowała Małgorzata Jędrzejczak.

Zespół KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonał u siebie Start Elbląg 24:20, choć jeszcze do przerwy przegrywały 8:11. Jednak druga połowa spotkania była imponująca w wykonaniu wicemistrzyń Polski. W 55 minucie podopieczne Bożeny Karkut wygrywały już 23:17.

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 28:30 (13:17)
KPR:
Kozłowska, Szalek - Załoga 13, Galińska 6, Wiertelak 4, Buklareiwcz 3, M.Mączka 2, Żakowska, Kubicka, Skalska.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 24:20 (8:11)
Zagłębie:
Ćwirko, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Tracz, Piekarz, Pałgan 1, Paluch, Jelić 4, Benga, Bader 6, Jochymek, Byzdra 10, Kobzar.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 6. kolejki:
SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 35:31 (19:15), KSS Kielce - Aussie Sambor Tczew 31:24 (15:12), Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:25 (16:11), Ruch Chorzów - AZS Politechnika Koszalińska 28:26 (13:14)

12. Aussie Sambor Tczew 6 2 150-179

Następna kolejka (3-4.11): Łączpol - KPR (sobota, g. 17), Politechnika - Zagłębie (niedziela, g. 17, Polsat Sport), Pogoń - KSS, Start - SPR, Piotrcovia - Ruch, Sambor - Olimpia.