Piłka ręczna: Porażki dolnośląskich zespołów

Paweł Pluta
Środa nie była udanym dniem dla dolnośląskich klubów w PGNiG Superlidze piłkarzy oraz piłkarek ręcznych. Siódemka Miedż Legnica uległa u siebie Tauronowi Stali Mielec 17:28, a KPR Jelenia Góra przegrał w Lublinie z SPR-em 35:42.

Szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica we własnej hali walczyli wczoraj awansem z Tauronem Stalą Mielec w ramach 7. kolejki PGNiG Superligi. Niestety, w tej konfrontacji Stal okazała się znacznie solidniejsza niż Miedź. Po siedmiu meczach legniczanie mają na swoim koncie tylko jeden punkt i pozostają w tym sezonie nadal bez zwycięstwa.
Miedź przystąpiła do tego pojedynku osłabiona brakiem Adama Skrabani i Pawła Piwki, a na dodatek na początku meczu kontuzji doznał Michał Prątnicki. Będący ostatnio na fali, i walczący z powodzeniem w europejskich pucharach, zespół Stali już po 12 minutach wygrywał 7:2. Potem konsekwentnie powiększał przewagę i bez trudu wywiózł zwycięstwo z Legnicy.
Z kolei w zaległym meczu 4. kolejki PGNiGSuperligi piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra uległ w Lublinie SPR-owi 35:42. Jeleniogórzanki pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 5 min, a kilkadziesiąt sekund później trener KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak, poprosiła o czas, bo jej podopiecznym kompletnie nie układała się gra. To sprawiło, że po 20 minutach KPR miał na koncie zaledwie trzy bramki - 17:3. Potem było nieco lepiej, ale to gospodynie spuściły z tonu. Drugą połowę lepiej rozpoczęły jeleniogórzanki. Szybko zmniejszyły stratę do ośmiu trafień i trener SPR-u Edward Jankowski przywołał do siebie zawodniczki, aby przypomnieć im, że mecz jeszcze się nie zakończył. W tej części meczu jeleniogórzanki zdecydowanie łatwiej dochodziły do sytuacji rzutowych. Jednak przewaga wypracowana w pierwszej połowie pozwoliła lubliniankom spokojnie dowieźć wygraną do końca.

Siódemka Miedź Legnica - Tauron Stal Mielec 17:28 (8:14)