Piłka nożna: Zagłębie gorsze w sparingu od Lechii Gdańsk [ZDJĘCIA]

Jakub Pęczkowicz
Zagłębie gorsze w sparingu od Lechii Gdańsk
Zagłębie gorsze w sparingu od Lechii Gdańsk fot. Tomasz Folga/oficjalna strona Zagłębia Lubin
Zagłębie Lubin uległo Lechii Gdańsk w sparingowym meczu rozgrywanym w Wągrowcu 1:2. Jedyną bramkę dla Miedziowych zdobył Aleksander Kwiek.

Wykorzystując przerwę na mecze biało-czerwonych Zagłębie Lubin zagrało w piątek mecz kontrolny z Lechią Gdańsk. Drużyny zmierzyły się w Wągrowcu.

Widać, że trener Adam Buczek nadal szuka optymalnego ustawienia dla swojego zespołu. Przeciwko ekipie z Pomorza wystawił podobną jedenastkę do tej, która grała z Ruchem w Chorzowie. Niektórzy zawodnicy zagrali jednak na innych pozycjach niż ostatnio. W ataku zobaczyliśmy Arkadiusza Woźniaka. Wąski w Chorzowie zagrał w pomocy i widać było, że najlepiej czuje się na szpicy. W roli defensywnego pomocnika wystąpił Lubomir Guldan, który ostatnio notował dobre występy w obronie Zagłębia. Od pierwszych minut na murawie pojawił się również chorzowski joker, czyli Arkadiusz Piech. Szansę na gre dostali również dwaj młodzi piłkarze – Filip Jagiełło i Karol Hodowany.

W pierwszych minutach Lechia trochę zdominowała rywali. Podopieczni Michała Probierza częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali dogodne sytuacje bramkowe. Mało brakowało w 15. minucie. Piłkę odbitą od słupka bramki Michała Gliwy dobijał Paweł Buzała. Bramkarz lubinian pewnie interweniował w tej sytuacji. Zagłębie szukało swojej szansy w grze z kontry. Aktywny był zwłaszcza Pavel Vidanov. Bułgar w 27. minucie popędził prawą stroną boiska i dobrze wrzucił piłkę w pole karne. Wbiegający tam Aleksander Kwiek celnym strzałem głową pokonał Sebastiana Małkowskiego.

Na odpowiedź gdańszczan trzeba było czekać niecałe 10 minut. Idealne podanie z głębi pola otrzymał Paweł Buzała. Napastnik przejął piłkę w polu karnym, ładnym zwodem minął dwójkę obrońców i uderzył na bramkę. Gliwa był bez szans. W drugiej połowie w ataku Zagłębia oglądaliśmy Michala Papadopoulosa, na prawej pomocy zagrał Adrian Błąd, a w bramce stanął Tomasz Ptak. Błąd nie chciał marnować czasu, w 48. minucie posłał mocny strzał na bramkę Lechii. Piłka niestety trafiła w słupek, a była to najlepsza okazja, by Miedziowi objęli prowadzenie.

W drugiej części gra obu drużyn mogła się podobać. Sporo było ciekawych akcji oraz kontrataków z obu stron. Brakowało tylko skuteczności. W 75. minucie wynik rozstrzygnął Jarosław Bieniuk, który po rzucie rożnym wbił piłkę głową do bramki Zagłębia.

- Dzisiejszy sparing był zakończeniem tygodnia, w którym intensywnie przygotowywaliśmy się do meczu z Górnikiem Zabrze (16 września godz. 18 – przyp. JP). Zmierzyliśmy się dziś z mocnym przeciwnikiem. Uważam, że był to dobry mecz, bo dał nam materiał do analizy. Przegraliśmy 1:2 i wynik nie jest bez znaczenia, ale widziałem dziś sporo pozytywów, zwłaszcza w grze ofensywnej. Stworzyliśmy sporo sytuacji tylko szkoda, że nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mamy jeszcze trochę czasu, by poprawić pewne schematy – powiedział klubowej telewizji trener Buczek po meczu.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
Aleksander Kwiek 29 - Paweł Buzała 38, Jarosław Bieniuk 75

ZAGŁĘBIE: Michał Gliwa (46. Tomasz Ptak) - Paweł Vidanow, Adam Banaś, Ľubomír Guldan (64. Adrian Rakowski), Paweł Oleksy (85. Karol Hodowany) - Bartosz Rymaniak, Łukasz Piątek (64. Jan Wojciechowski), Aleksander Kwiek (46. Adrian Błąd), Arkadiusz Woźniak (68. David Abwo), Đorđe Čotra (68. Filip Jagiełło) - Arkadiusz Piech (46. Michal Papadopulos).

LECHIA: Sebastian Małkowski – Deleu (79. Adam Duda), Sebastian Madera (46. Piotr Jaroszek), Jarosław Bieniuk, Chris Oualembo – Piotr Wiśniewski (74. Bartłomiej Smuczyński), Wojciech Zyska, Marcin Pietrowski (32. Maciej Kostrzewa), Daisuke Matsui (62. Damian Garbacik), Piotr Grzelczak – Paweł Buzała (62. Patryk Tuszyński).