MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna. Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (RELACJA)

RB
Michał Ilków-Gołąb tym razem nie wpisał się na listę strzelców, a jego Chrobry przegrał w Olsztynie www.chrobry-glogow.pl
Zawodnicy Chrobrego Głogów ulegli w Olsztynie Stomilowi 1:2. Do takiego wyniku znacznie przyczynił się jednak sędzia główny zawodów.

Zbigniew Dobrynin z Łodzi podyktował w niedzielnym starciu dwa rzuty karny. Oba dla gospodarzy. I chociaż do jednego absolutnie przyczepić się nie można, to już drugi przysporzył bardzo wiele wątpliwości. Chrobry może czuć się podwójnie zawiedziony, gdyż otworzył wynik meczu w Olsztynie, przez co wydawało się, że ułożył sobie losy starcia.

Bramkę dla głogowian już w 19 minucie zdobył Damian Byrtek. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie nacieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo, gdyż już sześć minut później z rzutu karnego wyrównał Irakli Meschia. Dodajmy, że jedenastkę sprokurował bohater gości sprzed paru minut... Byrtek.

Dziwnie i zabawnie było z kolei w drugiej połowie, przy okazji kolejnego karnego dla gospodarzy. Podyktowanego zupełnie z kapelusza. Do strzału podszedł tym razem Grzegorz Lech i nie pomylił się. Zaskakująca była jednak reakcja piłkarza po zdobyciu bramki. Lech pokazał bowiem bramkarzowi Chrobremu Karolowi Szymańskiemu... gest Kozakiewicza, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Bezmyślności gracza Stomilu nie udało się już co prawda wykorzystać, choć głogowianie robili, co mogli, żeby wywieźć z Olsztyna choć jedno oczko.

- Ciężko pozbierać się po takim meczu. Zastanawiam się, czy komuś, my - jako zespół - przeszkadzamy. Wyliczając błędy sędziowskie na naszą niekorzyść, ta suma szczęścia nie chce się wyrównać - podsumował po meczu trener Mamrot.