Piłka nożna. Śląsk Wrocław - Dukla Praga 2:2

PK
Z lewej Sylwester Patejuk (zdjęcie ilustracyjne)
Z lewej Sylwester Patejuk (zdjęcie ilustracyjne) Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław zremisował 2:2 z Duklą Praga (szósta drużyna czeskiej ekstraklasy) w sparingu rozegranym w Austrii.

To był ostatni akord austriackiego zgrupowania. Całkiem udany, choć zaczęło się nie najlepiej. Śląsk szybko stracił pierwszego gola. "Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Śląska wybili piłkę, jednak ta chwilę później znów wróciła w pole karne WKS-u, gdzie Ondrej Vrzal wpakował ją z najbliższej odległości do bramki" - relacjonowali wysłannicy Śląska.

Kilka minut później było już 0:2. Po strzale jednego z Czechów piłka odbiła się od kolana Krzysztofa Ostrowskiego i wpadła do siatki. Gdy za zdobywanie goli wzięli się wrocławianie, robili to w piękniejszym stylu. Kiedy Waldemar Sobota wrzucił piłkę z prawego skrzydła do nadbiegającego Sylwestra Patejuka, a ten potężnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Dukli, ręce same składały się do oklasków.

Patejuk miał także udział przy bramce na 2:2. To po jego podaniu bramkarz rywali nie opanował piłki, by Marco Paixao kopnął tam, gdzie trzeba. W drugiej połowie goli już nie było. Mogli więc wrocławianie podziękować rywalom za grę, pójść pod prysznic i wyruszyć w drogę do Polski. W czwartek i piątek będą mieli wolne, ale w sobotę czekają ich obowiązki. Całkiem sympatyczne, bo w centrum handlowym Magnolia Park odbędzie się prezentacja Śląska przed nowym sezonem.

Śląsk Wrocław - Dukla Praga 2:2 (2:2)