Piłka nożna: Miedź - Wisła Płock 0:0

Bezbramkowy remis Miedzi Legnica z Wisłą Płock na własnym boisku był jej trzeciem meczem z rzędu bez wygranej w lidze. Przed tygodniem podopieczni duetu trenerskiego Adam Fedoruk - Piotr Tworek także 0:0 zremisowali z GKS-em Tychy, a jeszcze wcześniej przegrali 2:4 ze Stomilem Olsztyn. Znak to nieomylny, że legniczanie zdecydowanie zwolnili tempo.

Miedź Legnica - Wisła Płock 0:0
Miedź: Ptak - WołczekI, Midzierski, Tanżyna, Zasada - Łobodziński (78. Madejski), Bartoszewicz, Cierpka, Szczepaniak, Łuszkiewicz (62. Garuch) - Zakrzewski (63. Burkhardt).
Wisła: Kiełpin - StefańczykIII, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Janus, (90. Abramowicz), Wlazło, Góralski, Burkhardt (64. Nadolski), Kaczmarek, Krzywicki (79. Grudzień).
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Widzów: 1700

W pierwszej połowie sobotniego pojedynku obie ekipy miały szansę na strzelenie gola, ale nikomu się to nie udało. W 3 min próbował Piotr Wlazły, kilka chwil potem Kaczmarek, ale pierwszy źle trafił w piłkę, a uderzenie drugiego obronił Aleksander Ptak. W szeregach "miedziowych" jak zawsze groźny był Zbigniew Zakrzewski, ale gdy już wyszedł sam na sam z bramkarzem, to arbiter dopatrzył się spalonego.

W drugiej części kibice na Stadionie im. Orła Białego też nie zobaczyli goli, mimo że Wisła przez pół godziny grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Stefańczyka. Gospodarze oczywiście chcieli wykorzystać swoją szansę, coraz bardziej naciskali, ale goście stłoczeni często tylko na własnej połowie, dobrze się bronili. Najbliżej zdobycia bramki legniczanie byli w 78 min, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

- To było ciężkie spotkanie. Byliśmy jednak stronę przeważającą. Atakowaliśmy właściwie cały mecz. Jeszcze w doliczonym czasie gry mieliśmy dwie doskonałe sytuacje.Z przebiegu gry zasłużyliśmy na bramkę, ale czegoś zabrakło - mówił po meczu Zakrzewski.

To był ostatni mecz Miedzi w tym roku. Legniczanie pierwszą część sezonu zakończyli w połowie tabeli. Ambicje pewnie były większe, ale po fatalnym początku sezonu 9. miejsce nie jest złe.
Na I-ligowe boiska Miedź wróci na początku marca.

Inne wyniki 18. kolejki I ligi
Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 0:2(Wallace 4 sam., Wilusz 10); Kolejarz Stróże Chojniczanka Chojnice 1:1 (Stefanik 37 k. - Mrozik 39); Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:1 (Zjawiński 29, Piesio 85 - Gawęcki 90); Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (Feruga 50, Kostecki 58 - Biskup 52, 78 k., Kujawa 90); Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 3:3 (Aleksander 8, 26, Szubert 81 - Lech 39 k., 65, Kaźmierowski 90); Górnik Łęczna - GKS Tychy 2:0(Zawistowski 27, Zwoliński 74); GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 (Goncarz 76 - Kieruzel 81); Okocimski KS Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 0:0.

Następna kolejka (8-9.03.2014): Energetyk ROW - Stomil, Okocimski - GKS Bełchatów, Sandecja - GKS Katowice, Flota - Miedź, Wisła - Górnik, Termalica - Dolcan, Olimpia - Kolejarz, Chojniczanka - Puszcza.