Piłka nożna: Miedź Legnica - Okocimski KS Brzesko 0:0

PK
Wojciech Łobodziński i jego koledzy z Miedzi zostali uziemieni przez Okocimski KS Brzesko Piotr Krzyżanowski
Jeszcze przynajmniej do niedzieli przyjdzie czekać kibicom Miedzi Legnica na premierowe zwycięstwo ich pikarzy w tym sezonie pierwszej ligi. W środę podopieczni Rafała Ulatowskiego tylko zremisowali na własnym boisku z Okocimskim KS-em Brzesko 0:0.

Oj, nie tak kibice w Legnicy wyobrażali sobie początek rozgrywek. Po środowych meczach Miedź - zespół wymieniany wśród kandydatów do awansu - jest jedną z czterech drużyn, którym wciąż nie udało się wywalczyć kompletu punktów. Trzeba się z tym pogodzić, choć po sobotnim, okazałym zwycięstwie w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz (3:0) liczyliśmy, że także w lidze Miedź wkroczy na zwycięską ścieżkę.

Chęci legniczanom nie można odmówić. Od początku meczu przejawiali dużą ochotę do gry i starali się stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Sytuacji było sporo, ale sposobu na Aleksandra Kozioła piłkarze Miedzi nie znaleźli. W pierwszej połowie próbowali i Piotr Madejski, i Wojciech Łobodziński, ale najbliżej szczęścia był Jakub Grzegorzewski, który w Grudziądzu zaliczył hat tricka. Wczoraj piłka tak ochoczo do bramki nie chciała wpadać. W ogóle nie chciała wpadać!

W drugiej połowie legniczanie nie mieli zamiaru zwalniać tempa, ale musieli być czujni, bo rywale nie chcieli się już tylko bronić. Już na samym początku drugich 45 minut Okocimski KS przeprowadził dwie groźne kontry, po których zrobiło się ciepło w polu karnym legniczan.

Wypady w szesnastkę "Miedzianki" to były jednak tylko epizody. Punktem stałym scenriusza były ataki gospodarzy. W 62. minucie przed kapitalną szansą stanął Daniel Tenżyna. Po jego strzale głową Kozioł końcówkami palców obronił swój zespół przed stratą gola. Chwilę później odgryzł się Okocimski KS, ale po paru kolejnych minutach znów szturmowana była jego bramka. Cóż z tego, skoro legniczanie pracowali tylko na to, by Kozioł został bohaterem spotkania. To jemu należy się największe piwo za to spotkanie. Bez niego goście wracaliby do domu z pokaźnym bagażem bramek. A tak bagaż jest pusty, a jeszcze punkty Okocimski zgarnął.

Miedź Legnica - Okocimski KS Brzesko 0:0
Sędziował:
Rafał Rokosz (Katowice).
Miedź: Bledzewski - Bartczak, Tanżyna, Midzierski, Woźniczka - Madejski (84 Garuch), Bartoszewicz, Łuszkiewicz, Fedyna (60 Cierpka), Łobodziński (76 Zakrzewski) - Grzegorzewski.
Okocimski KS: Kozioł - Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał - Sobotka, Brud (23 Żołądź), Nawrot, Smoliński (55 Buras), Darmochwał - Wojcieszyński (81 Cebula).

Pozostałe wyniki 4. kolejki I ligi
Środa:
GKS Bełchatów - GKS Katowice 5:0 (Mateusz Mak 10, Adrian Basta 53, Paweł Baranowski 58, Michał Mak 66, Andreja Prokić 75), Górnik - Sandecja 3:0 (Grzegorz Bonin 35, Łukasz Zwoliński 90, Nikolajs Kozačuks 90), Arka - Flota 3:0 (Arkadiusz Aleksander 56, 76, Marcus Vinícius 81), Dolcan - GKS Tychy 4:0 (Grzegorz Piesio 29, 87, Paweł Tarnowski 59, Mateusz Długołęcki 78), Puszcza - Termalica 2:0 (Sebastian Janik 37 - z karnego, Łukasz Nowak 44), Chojniczanka - Olimpia 1:1 (Tomasz Mikołajczak 33 - z karnego - Adam Cieśliński 90). 17 sierpnia: Energetyk - Wisła 2:2 (Idrissa Cissé 11, Jacek Góralski 45 (s) - Marcin Krzywicki 12, 33). 18 sierpnia: Kolejarz - Stomil 1:0 (Marcin Majchrzak 89)