Piłka nożna. Mecz Nysa Kłodzko - Śląsk II Wrocław 0:5 [WYNIK]

JG
Marcin Przybylski asystował przy ostatnim golu dla Śląska
Marcin Przybylski asystował przy ostatnim golu dla Śląska Janusz Wójtowicz
Rezerwy Śląska Wrocław - wspierane piłkarzami pierwszego składu - ograły w meczu towarzyskim w Kłodzku tamtejszą Nysę 5:0

Korzystając z reprezentacyjnej przerwy, Śląsk pojechał do Kłodzka na mecz z Nysą. Właściwie to pojechała druga drużyna wspierana kilkoma zawodnikami pierwszej ekipy, ale tymi, którzy generalnie nie grają ostatnio u Tadeusza Pawłowskiego pierwszych skrzypiec. W wyjściowej jedenastce znaleźli się zatem m.in. Wojciech Pawłowski, Rafał Grodzicki, Lukas Droppa czy Krzysztof Ostrowski. Z drużyną pojechał też Sebino Plaku, ale za wiele nie pograł.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce całkiem miła uroczystość. Otóż kwiaty dostali... rodzice Kamila Dankowskiego. "Danek" to wszak wychowanek Nysy i podobno chluba całego Kłodzka. Nie dziwimy się.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to już po siedmiu minutach wrocławianie prowadzili 2:0. Najpierw błąd obrońców wykorzystał Konrad Kaczmarek, a po chwili poprawił Tadeusz Socha, który ostatni mecz w ligowy pierwszej drużynie zagrał... w marcu. Bliżej mu teraz do wyjazdu z Wrocławia niż do ekstraklasy.

Na 3:0 strzelił Maciej Pałaszewski, popisując się wcześniej ładnym dryblingiem przed polem karnym. Jeszcze przed przerwą drugie trafienie zanotował Kaczmarek. Wynik spotkania ustalił Maciej Matusik. Ostatnie 20 minut zagrał Sebino Plaku, który popadł ostatnio w niełaskę w klubie.

Nysa Kłodzko - Śląsk II Wrocław 0:5 (0:4)
Bramki:
Kaczmarek 5, 44, Socha 7, Pałaszewski 26, Matusik 68.

Nysa: Niewęgłowski - Syper, Horka, Madej, Cebulski, Ciupider, Dojtal, Bońkowski, Trącz, Fedorec, Kowalski. W drugiej połowie zagrali też: Adamczyk (grający trener), Dędys, Cichacki, Milewski i Pierzchalski.
Śląsk. I połowa: Pawłowski - Socha, Grodzicki, Menzel, Miś - Droppa, Gancarczyk - Ostrowski, Pałaszewski, Angielski - Kaczmarek. II połowa: Gorczyca - Wdowiak, Cieśla, Repski, Rodzik, Mikła, Matusik, Kohut, Wargin (81 Zagórowicz), Zagórowicz (70 Plaku), Przybylski.