Piłka nożna. Chrobry - Ostrovia 2:0, Bytovia - Górnik Wałbrzych 2:1

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Chrobrego Głogów w końcu zwyciężyli. Po serii trzech meczów bez zwycięstwa podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali z Ostrovią 2:0. Przegrał Górnik Wałbrzych i spadł na trzecie miejsce.

Kibice w Głogowie wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Ich ulubieńcy, zwyciężając na własnym terenie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, utrzymali pozycję lidera II ligi grupy zachodniej i wciąż są na dobrej drodze do awansu.

Po raz pierwszy możliwość występu w podstawowym składzie dostał młody napastnik głogowian 19-letni Daniel Ciechański i wykorzystał swoją szansę w stu procentach. Najpierw w 22 minucie otworzył wynik spotkania strzałem głową, wykorzystując dokładną centrę Mateusza Hałambca, a w 57 minucie zaliczył asystę przy bramce Łukasza Szczepaniaka.
Dzięki temu zwycięstwu głogowianie mają trzypunktową przewagę nad drugą w tabeli Bytovią Bytów.

Bytowianie w meczu na szczycie okazali się lepsi od Górnika Wałbrzych, wygrywając z dolnośląską drużyną 2:1. Wynik sobotniego spotkania, które rozegrano w Bytowie, otworzyli co prawda gracze Górnika, ale ostatecznie nie byli w stanie zapewnić sobie trzech punktów.

W 60 minucie gola dla wałbrzyszan zdobył Dariusz Michalak, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Michale Oświęcimku, jednak potem do głosu doszli podopieczni Pawła Janasa. Byto-wianie najpierw wyrównali w 73 minucie za sprawą Mariusza Kryszaka, a już trzy minuty później prowadzili po bramce zdobytej przez Janusza Surdy-kowskiego. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Bytowie.

Ten rezultat spowodował, że biało-niebiescy zamienili się miejscami w tabeli ze swoimi sobotnimi rywalami i teraz zajmują trzecie miejsce, ze stratą czterech punktów do lidera.

Chrobry Głogów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:0
Bramki:
Ciechański 22, Szczepaniak 57.
Chrobry: Skrzyniarz - Ilków-Gołąb I, Michalec, Ziemniak I, Samiec, Danielak, Hałambiec, Ulatowski, Ciechański (65 Janeczko), Sędziak (86 Kuczer), Szczepaniak (79 Niewieściuk).

Bytovia Bytów - Górnik Wałbrzych 2:1
Bramki:
Kryszak 73, Surdykowski 76 - D. Michalak 60 - k.
Górnik: Jaroszewski - Michalak D., Orzech (80 Krzymiński), Wepa, Wojtarowicz, Zinke (85 Migalski), Moszyk (61 Śmiałowski), Oświęcimka, Sawicki, Michalak G., Bartkowiak.

I liga - pozostałe wyniki
Rozwój Katowice - Odra Opole 0:1 (Giel 66); Zdzieszowice - Warta 3:1 (Bella 6, Kierdal 27, Dudek 84 - Piceluk 22); Calisia Kalisz - Błękitni Stargard Sz. 2:3 (Nnamani 27, Sobas 90 - Fadecki 31, Gutowski 42, Magnuski 90); Wejherowo - Kluczbork 2:0 (Siemaszko 33, Pietroń 80); Polonia Byrom - Zielona Góra 2:1 (Białkowski 11, Trzandel 55 - Okińczyc k. 55); Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (Kaliciak 28 - k, Grube 90); KS Polkowice - Raków Częstochowa 0:3 - walkower.