Piłka nożna. Chrobry Głogów - Bytovia Bytów 0:1. Niemiła niespodzianka na boisku lidera

Rafał Bajko
Janusz Surdykowski dał się we znaki Chrobremu Głogów
Janusz Surdykowski dał się we znaki Chrobremu Głogów Łukasz Boyke
W 8. kolejce I ligi Chrobry przegrał u siebie z Bytovią Bytów 0:1. Taki wynik może zepchnąć głogowian z fotela lidera rozgrywek.

Podopieczni Ireneusza Mamrota przystąpili do tego meczu bez swojego najlepszego strzelca Macieja Górskiego, leczącego skręcony staw skokowy. W pierwszym składzie na boisko wybiegł za to Wołodymyr Hudyma, którego występ długo stał pod znakiem zapytania.

W pierwszej połowie, mimo wizualnej przewagi Chrobrego, zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli goście. W 42 minucie, po uderzeniu z dystansu jednego z graczy Bytovii, futbolówka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Karola Szymańskiego.

Jeszcze lepszą okazję na początku drugiej odsłony miał Janusz Surdykowski. Napastnik bytowian stanął oko w oko z bramkarzem "pomarańczowo-czarnych". Z tego starcia lepiej wyszedł jednak Szymański, fantastycznie interweniując nogami.

Co nie udało się Surdykowskiemu w 51 minucie, znalazło powodzenie 8 minut później. Po dośrodkowaniu Chomiuka, bytowianin precyzyjnie przymierzył głową, dając gościom - jak się później okazało - bezcenne trzy punkty.