Jakie jest prawdopodobieństwo kradzieży Twojego firmowego...

  Jakie jest prawdopodobieństwo kradzieży Twojego firmowego samochodu? Całkiem spore.

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Jakie jest prawdopodobieństwo kradzieży Twojego firmowego samochodu? Całkiem spore.
  Zgodnie z danymi płynącymi ze statystyk policyjnych, w ubiegłym roku zgłoszono kradzież ponad 12 000 pojazdów. Interpretacja liczby może być biegunowo różna, w zależności od tego, czy Twoje służbowe auto będzie jednym z 12 000. A Twojej, jak i żadnej innej firmy nie stać na takie ubytki we flocie. Stąd rosnąca obecnie popularność samochodowych lokalizatorów GPS. Udowodnimy, że to rozwiązanie także dla Twojej firmy.
  Jakie jest prawdopodobieństwo kradzieży Twojego firmowego samochodu? Całkiem spore.

  Doskonałe wsparcie dla ubezpieczenia…


  …a może wręcz alternatywa. Zwłaszcza w sytuacji, gdy koszt ubezpieczenia auto casco zaczyna niepokojąco uwierać lub ciążyć. Poza tym ubezpieczenie łagodzi nieprzyjemne skutki i w najlepszym wypadku rekompensuje kradzież. Lokalizator jej zapobiega. I jeszcze jedna uwaga, o której warto wspomnieć - cena dobrego lokalizatora GPS jest często niższa od ceny wysokiej klasy alarmu samochodowego.

  Jak to w zasadzie działa?


  Nadajniki GPS ustalają pozycję samochodu za pomocą satelitów. Są niewielkie i dyskretne, umieszczane w miejscu niewidocznym, zatem pozostają niezauważalne dla ewentualnego złodzieja. Nadajnik zbiera i kompletuje dane dotyczące między innymi: pozycji, prędkości, współrzędnych, obrotach silnika czy średnim spalaniu. Przekaz danych na platformę monitoringu GPS gwarantuje ich dostępność, a przesyłanie danych siecią Internet lub komórkową pozwala na komunikację w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu.

  Kontrola pojazdu wpływa na ciągłość i efektywność pracy


  Pracuje jedynie flota, która jest. A kontrola daje bezpieczeństwo i pewność, że flota samochodowa pozostanie nienaruszona w swojej liczebności.

  Dostępne obecnie na rynku lokalizatory GPS wyposażone zostały w całą gamę rozmaitych funkcji, pozwalających na kontrolę pojazdu i zwiększających jego bezpieczeństwo. To między innymi:

  - pobieranie, zapisywanie i przesyłanie danych o położeniu pojazdu;

  - zapis trasy pojazdu na mapie cyfrowej;

  - możliwość śledzenia ruchu pojazdu w czasie rzeczywistym;

  - przekaz danych dotyczących szczegółowej trasy pojazdu, wraz z miejscami i czasem postojów;

  - definiowanie określonych stref na mapie i przesyłanie informacji (alertów) o opuszczeniu strefy przez dany pojazd;

  - zdalne odcięcie zapłonu w pojeździe;

  - identyfikacja kierowców.

  Zatem lokalizator GPS pozwala monitorować to, w jaki sposób, jaką trasą i w jakim czasie przemieszcza się obiekt. Pozwala uzyskać natychmiastową informację o zmianie trasy, nieplanowanym postoju, wyjeździe poza wyznaczoną strefę, czy też nieprogramowym uruchomieniem pojazdu. W sytuacji krytycznej, odcięcie zapłonu pozwala powstrzymać w swych zamiarach złodzieja, tym samym udaremnić kradzież samochodu.

  Braki w paliwie to też kradzież


  A Ty możesz zabezpieczyć swój pojazd przed, wciąż niestety powszechną, kradzieżą paliwa przez nieuczciwych pracowników. Takie funkcje monitoringu GPS jak: raporty tankowań paliwa, kontrola zużycia paliwa i obliczanie średniego realnego spalania dla poszczególnych samochodów, czy mapy miejsc tankowań okażą się z całą pewnością niezwykle pomocne w uzyskaniu dowodów istnienia tego niewątpliwie przestępczego procederu.

  Zatem kontroluj swój pojazd i zadbaj o jego bezpieczeństwo – jako to zrobić sprawdź na https://www.gpsguardian.pl/

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama