Dlaczego warto mieć stronę internetową przyjazną...

  Dlaczego warto mieć stronę internetową przyjazną wyszukiwarkom?

  Materiał Partnera Zewnętrznego

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dlaczego warto mieć stronę internetową przyjazną wyszukiwarkom?
  Dlaczego warto mieć stronę internetową przyjazną wyszukiwarkom?
  Internet to potężne źródło informacji, które wykorzystujemy zarówno w życiu prywatnym, jak i w celach stricte zawodowych. Coraz więcej osób, które zainteresowane są skorzystaniem z jakichś usług bądź też zakupem określonych produktów, zaczyna szukanie ofert właśnie od Internetu. To jedna z przyczyn, dla których warto zainwestować w profesjonalną, przejrzystą stronę internetową, w dodatku przyjazną wyszukiwarkom.

  Tworzenie stron internetowych - co jest ważne?

  Strona internetowa to wizytówka firmy. Dobra, atrakcyjna dla odwiedzających strona internetowa to konieczność, jeśli chcemy efektywnie znajdować nowych odbiorców naszych usług lub produktów. Z pewnością warto tworzenie stron www zlecić profesjonalistom, którzy są na bieżąco z aktualnymi trendami. Przy tworzeniu strony internetowej trzeba uwzględnić następujące kwestie:

  Design - dobra strona internetowa z ofertą powinna cechować się przejrzystą szatą graficzną, która nie będzie przeszkodą w zapoznaniu się z treścią witryny. Warto jednak postawić na oryginalny design, zamiast decydować sie na szablonowe rozwiązania.

  Repsonsywność - coraz więcej internautów odwiedza strony, używając w tym celu także urządzeń mobilnych, jak smartfony i tablety. Warto pomyśleć także o tych użytkownikach. Aby nie musieli się oni borykać z problemem zbyt małej czcionki przy przeglądaniu strony na smartfonie, najlepiej jest budować strony responsywne. To strony www, które elastycznie dostosowują się do ekranu urządzenia, jakiego używa odwiedzający.

  Optymalizacja SEO - aby inwestycja w stronę internetową przyniosła zyski, trzeba pamiętać o zoptymalizowaniu strony pod SEO. Dlatego warto wziąć pod uwagę tylko oferty tych agencji, które oferują tworzenie stron przyjaznych wyszukiwarkom internetowym.

  Dlaczego warto zoptymalizować stronę internetową?

  Dlaczego właściwie optymalizacja strony internetowej jest tak ważna? Optymalizacja witryny to podstawa jej wypozycjonowania, czyli de facto podniesienia pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jeśli strona z ofertą lub prezentująca produkty pojawia się na wysokich pozycjach na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, zdecydowanie zwiększa się prawdopodobieństwo, że klient weźmie pod uwagę właśnie naszą ofertę!

  Naprawdę warto pomyśleć o optymalizacji strony internetowej. Potwierdzają to także statystyki:

  1. 93% użytkowników Internetu zaczyna przeszukiwać zasoby sieci, sięgając od razu do wyszukiwarek internetowych (źródło: searchenginewatch.com)

  2. Aż 14,6% wszystkich zapytań z wyszukiwarek internetowych kończy się skorzystaniem z oferty (źródło: searchenginejournal.com).

  Optymalizacja strony - warto zaufać profesjonalistom!

  Przyjazna wyszukiwarkom internetowym strona www to bardzo ważna cześć działań reklamowych. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa nasza firma. Na pewno warto wziąć pod uwagę oferty profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się już sukcesami w tej dziedzinie. Ciekawą ofertę dla swoich klientów przygotowała wrocławska agencja MediaClick, która oferuje tworzenie stron, działania mające na celu ich optymalizację oraz szeroko pojęte pozycjonowanie. Firma jest certyfikowanym partnerem Google, który podejmuje się zarówno pozycjonowania lokalnego, jak i za granicą. Firma współpracowała dotychczas z klientami z wielu różnych branż, za każdym razem dostosowując działania optymalizacyjne do specyfiki danego przedsiębiorstwa.

  Pozycjonowanie stron - skuteczna reklama w Internecie

  Reklama w Internecie to konieczność dla firm, które efektywnie chcą zdobyć nowych klientów. Dlatego też, zlecając tworzenie stron internetowych, warto od razu wziąć pod uwagę ich optymalizację dla wyszukiwarek i pozycjonowanie.

  Czym właściwie jest pozycjonowanie stron? W wielkim skrócie chodzi o szereg działań podejmowanych po to, aby konkretna strona znalazła się na jak najlepszej pozycji wyników wyszukiwania. W trakcie pozycjonowania dokładane są starania, aby strona jak najdłużej utrzymała się na pozycji. Na chwilę obecną można zdecydować się na działania lokalne, pozycjonowanie za granicą, pozycjonowanie long tail (na bardzo wiele słów kluczowych).

  Oto, dlaczego warto zlecić pozycjonowanie swojej strony internetowej profesjonalistom:

  1. Więcej wartościowych odwiedzin na stronie www - statystycznie rzecz biorąc, dobra pozycja w organicznych wynikach wyszukiwaniach jest równoznaczna z tym, że naszą stronę odwiedzi ok. 300% więcej użytkowników niż w sytuacji, kiedy koncentrujemy się tylko na reklamie w Social Media (źródło: searchengineland.com).

  2. Prestiż firmy - według statystyk (źródło: marketingsherpa.com) aż 9 na 10 użytkowników Internetu jest zdania, że firmy, których strony zajmują pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania to liderzy w reprezentowanych przez siebie branżach.

  3. Pozycjonowanie to jedna z tańszych form reklamy w Internecie.

  4. Możliwość dotarcia ze swoją ofertą do klientów z całego świata - bardzo istotne z punktu widzenia sklepów internetowych.

  Media Click
  ul. Ostrowskiego 30
  53-238 Wrocław
  Tel. 71 757 58 15

  Więcej na: https://mediaclick.pl/

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przestałem czytać po zobaczeniu nagłóka: "Repsonsywność"

   eh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a powinno być responsywność, od angielskiego "response".
   Szkoda czasu na opracowania low level...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SEO Tłumaczenia

   Slavis Tłumaczenia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Niemniej istotne są SEO Tłumaczenia - bo tłumaczenie to dopiero początek całej zabawy, jeżeli poważnie myśli się o wejściu na zagraniczne rynki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama