Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odkryj nieznany Głogów z Klubem Batalionowym

Marcin Kaźmierczak
Kolejny spacer w ramach akcji „Lato z Klubem Batalionowym” już w następny piątek, 24 lipca

Wszyscy, którzy w ubiegłą sobotę zjawili się przy głogowskim zamku, by udać się na spacer po Ostrowie Tumskim, nie mogli czuć się zawiedzeni. Ireneusz Dominiak, który wcielił się w rolę przewodnika, opowiadał o ciekawostkach związanych z tym, niemal zapomnianym, miejscem, a także o jego walorach przyrodniczych.

Następne spotkanie w ramach akcji "Lato z Klubem Batalionowym" już w przyszły piątek, 24 lipca. - Tym razem zapraszamy głogowian na spacer szlakiem głogowskich zabytków przyrody, który zakończony zostanie grillem. Przewodnikiem, po raz kolejny, będzie Ireneusz Dominiak - informuje Stefan Górawski z Klubu Batalionowego. - Dzień później, w sobotę, wyruszymy na wycieczkę autokarową do Obiszowa, której koszt to 15 złotych - dodaje.

Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w spacerze nastąpi o godzinie 17 na skwerze przy ul. Budowlany, nieopodal "Skarbka". - Ze skweru udamy się wzdłuż strumyka Sępolno do Parku Południowego - mówi Ireneusz Dominiak.

Jak podkreśla, tereny przez które będzie wiódł spacer, były popularnym miejscem rekreacji przedwojennych głogowian.
- W okolicy Parku Południowego mieściła się między innymi herbaciarnia, w której spotykały się głogowianki. Na tym terenie znajdowały się także wspaniałe ogrody, a do dziś istnieją źródła - wyjaśnia I. Dominiak.

Podczas spaceru przewodnik będzie przybliżał historię i ciekawostki dotyczące odwiedzanych miejsc. - Dzięki zdjęciom, będzie można także porównać ich obecny wygląd do tego sprzed wojny - informuje.

Według Ireneusza Dominiaka, akcja ma na celu przybliżenie głogowianom ciekawych miejsc, o których istnieniu, być może, nie mają pojęcia, a które czasy świetności mają za sobą. - Chcielibyśmy zwrócić głogowianom uwagę na potencjał tych miejsc, by pamięć o nich nie zniknęła - wyjaśnia. - W Głogowie przypomina się przede wszystkim o wydarzeniach i zabytkach odnoszących się do polskości miasta. Pomiędzy czasami piastowskimi, a powojennymi istnieje natomiast zapomniana luka. Ta akcja ma ją wypełnić - podsumowuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska