Obchody 70-lecia Kolejarza Wrocław trwają. Za nami mistrzostwa Polski seniorów 2020 w szpadzie (WYNIKI, ZDJĘCIA)

AIP, jg
Mistrzostwa Polski seniorów w szpadzie 2020. Działacze i szermierze Kolejarza Wrocław kontynuują obchody 70-lecia klubu. Tym razem zorganizowali Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn.

Mistrzostwa Polski seniorów w szpadzie 2020

Impreza odbyła się w gościnnej i atrakcyjnej hali Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego we Wrocławiu. Organizacja tak dużego turnieju w czasie pandemii była dla organizatorów wielkim wyzwaniem i niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Z klubów wrocławskich najlepiej walczyli przedstawiciele AZS-u Wratislavii, którzy zdobyli cztery medale.

Walki w strefie medalowej turnieju pań były bardzo wyrównane. Wszystkie skończyły się różnicą jednego punktu. Wygrała Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) po zwycięstwie nad Magdaleną Piekarską-Twardochel (AZS-AWF Warszawa), natomiast brązowe medale powędrowały do Alicji Klasik (RMKS Rybnik) i Glorii Klughardt (KS Szpada Wrocław).

Najlepszym szpadzistą okazał się Maciej Bielec (AZS Wratislavia Wrocław). O jeden stopień niżej na podium stanął Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice). Ostatnie medale wywalczyli dwaj reprezentanci Piasta Gliwice - Bartosz Staszulonek i Damian Michalak.

W turniejach drużynowych starcia też były bardzo wyrównane i niezwykle zacięte. Ostatecznie w finale turnieju pań drużyna AZS-u AWF-u Kraków pokonała koleżanki z AZS-u AWF-u Warszawa 45:34, a w meczu o brązowy medal AZS Wratislavia wygrał z RMKS Rybnik 45:34. Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna klubu AZS Wratislavia, która w finale pokonała akademików z Katowic 45:40. Brązowy medal wywalczyli szpadziści Piasta Gliwice, którzy pokonali KS Cracovię 1906 45:39. Jak widać w szermierce prym wiodą kluby akademickie, które mają mają świetną bazę i większe środki finansowe.

Dzięki wsparciu sponsorów (firm: Ogólnobudowlanej z Wąsosza, Deichmann, Hydropol Dekor, Technodrew-Polska, GB Sp. z o.o., Region Dolnośląski "Diagnostyki" Sp.z o.o.) działacze Kolejarza mogli sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić zawody. Były też atrakcyjne nagrody.

Obchody 70-lecia Kolejarza Wrocław trwają. Za nami mistrzost...

Turniej rozegrano 10. i 11. października.