Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe inwestycje na Morskim Oku we Wrocławiu. Największe kąpielisko w mieście czekają zmiany - na lepsze!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Kąpielisko jest popularne zarówno latem, jak i zimą
Kąpielisko jest popularne zarówno latem, jak i zimą Pawel Relikowski / Polska Press - zdjęcie ilustracyjne
Sezon kąpielowy dopiero przed nami, ale Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław postanowiło już przypomnieć o kąpielisku Morskie Oko. Miejska spółka zapowiedziała właśnie duże zmiany i inwestycje na terenie obiektu. Jakie nowe atrakcje będą czekać na wczasowiczów?

Morskie Oko na Zalesiu, niedaleko Stadionu Olimpijskiego, jest największym i najpopularniejszym kąpieliskiem we Wrocławiu. W zeszłym sezonie było otwarte od 1 czerwca do 31 sierpnia. Przez ten czas odwiedziło go około 90 tys. osób. Popularność spowodowała, że MCS Wrocław podjął decyzję o długofalowych inwestycjach, a niektóre z nich będą do dyspozycji już w 2024 r.

Zobacz też: Tanie domy z drugiej ręki! Te nieruchomości z Dolnego Śląska sprzedaje komornik. Do kupienia za ułamek ceny tuż po Nowym Roku

Co się zmieni w sezonie letnim?

W 2024 roku utworzone zostaną plenerowe strefy aktywności. To m.in. strefa do grillowania i sportowo-rekreacyjna ze stolikami do gier planszowych. Pod zacienionymi miejscami pojawią się nowe ławki oraz kosze z woreczkami do sprzątania po psich kupach.

MCS chce, aby na terenie kąpieliska pojawiła się także wypożyczalnia sprzętu wodnego, którym będzie można pływać po Morskim Oku. Wśród niego znajdą się m.in. kajaki, SUPy czy rowery wodne. Dodatkowo zamontowane zostaną dmuchańce dla dzieci, a popularny pomost zostanie wyremontowany.

Zobacz też:

Jeszcze więcej atrakcji. Ale w nieokreślonej przyszłości

Zarząd kąpieliska informuje, że w długofalowej perspektywie na terenie Morskiego Oka wprowadzone zostaną siłownia zewnętrzna oraz trampoliny. Planowana siłownia ma być ogólnodostępna i działać niezależnie od godzin otwarcia kąpieliska.

Zapowiedziane inwestycje to kontynuacja poprzednich, prowadzonych w 2023 r. Wyremontowane zostały wtedy toalety, szatnie, prysznice, zbiorniki stacji oczyszczania wody, uzupełniono piasek. Prace naprawcze prowadzone były również przy zegarze i brodziku. Dostarczono także urządzenia potrzebne do podniesienia jakości wody. Łączny koszt najważniejszych tegorocznych zmian wyniósł około 2,4 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska