Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa lwiarnia we wrocławskim zoo prawie gotowe! Zobacz, jak prezentuje się przyszły dom dla lwów

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Trwa budowa nowych lwich domów we wrocławskim zoo. Afrykańskie koty przeprowadzą się tam już niedługo
Trwa budowa nowych lwich domów we wrocławskim zoo. Afrykańskie koty przeprowadzą się tam już niedługo Aneta Kolesińska / Polska Press
Budowa nowej lwiarni w zoo we Wrocławiu dobiega końca. Nowoczesny budynek stylizowany na afrykańską wioskę powstaje na terenie obecnego wybiegu dla lwów. Zobacz, jak wygląda w środku!

Nowoczesna lwiarnia we wrocławskim ogrodzie zoologicznym nabiera kształtów. Stożkowe pawilony, w których już niedługo zamieszkają młode lwy południowoafrykańskie, mają przyjechać do stolicy Dolnego Śląska z innych ogrodów. Zoo Wrocław czeka też na rekomendacje koordynatora gatunku na młode lwice.

Nowa i stara lwiarnia obok siebie

Zoo Wrocław podjęło decyzję o budowie nowej siedziby dla afrykańskich kotów w ubiegłym roku. Poprzedni budynek lwiarni od początku miał pozostać na swoim miejscu ze względu na jego wartość historyczną. Nowy pawilon wyrasta obok starego, na terenie wybiegu dla lwów. Sam wybieg ma zostać powiększony.

- Lwiarnia będzie składała się z trzech okrągłych budynków ze stożkowatymi dachami, nawiązujących architekturą i ornamentyką do afrykańskiej wioski. Będą spójne wizualnie z sąsiednimi pawilonami: Sahary, Madagaskaru i Afrykarium – opisuje nową inwestycję Weronika Skupin, rzecznik prasowy Zoo Wrocław.

Jak będą mieszkać lwy w nowym domu?

Lwy dostaną cztery boksy na zapleczu hodowlanym, trzy boksy zewnętrzne, przedwybieg oraz wybieg główny o powierzchni 2 270 mkw. Zwiedzający będą mogli oglądać zwierzęta przez szyby, co umożliwi podziwianie dzikich kotów także zimą. W nowej lwiarni swoje wydzielone miejsce dostaną także naturalnie występujące w Afryce surykatki.

Zobacz, jak wyglądają nowe domy dla lwów we wrocławskim zoo:

Obecnie trwają prace przy wnętrzach i na dachach pawilonów, które zostaną pokryte trzciną. Inwestycja ma się zakończyć wiosną 2024.

Przeczytaj także:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska