OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Zawodnicy Chrobrego Głogów nie byli w stanie powstrzymać ofensywy Sportingu.
Zawodnicy Chrobrego Głogów nie byli w stanie powstrzymać ofensywy Sportingu. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
KGHM Chrobry Głogów przegrał we własnej hali ze Sportingiem Lizbona 22:35 (9:17) w piątej kolejce grupy H Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Zespół z Dolnego Śląska pozostaje z jednym punktem na koncie i nie ma szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Obiecujący początek Chrobrego

W pierwszym meczu obu ekip w Lizbonie Sporting zdeklasował Chrobrego wygrywając 37:20. W rewanżu w Głogowie polski zespół zaprezentował się lepiej, ale i tak Portugalczycy wygrali wysoko. Początek Chrobrego był obiecujący, bo po pięciu minutach remisował 3:3. Zespół trenera Witalija Nata grali odważnie, szybko w ataku, a w obronie potrafił zatrzymać ataki rywali. Ale od tego momentu goście przestali się pchać na koło, a zaczęli rzucać z drugiej linii i trafiać. Z drugiej strony głogowianie mieli coraz większe problemy z twardą defensywą rywali i szybko zrobiło się 4:8. Trener Nat poprosił o przerwę, głogowianie wyszli wyżej w obronie i spotkanie nieco się wyrównało.

Przy stanie 8:13 to sztab szkoleniowy Sportingu poprosił o przerwę i przekazane wskazówki okazały się bardzo skuteczne, bo gospodarze do końca pierwszej połowy zdołali tylko raz trafić do siatki, a sami stracili cztery gole.

Festiwal bramek w drugiej połowie

Po zmianie stron Sporting szybko odskoczył na 21:11 i emocje się skończyły. Obie ekipy nie grały już tak twardo i kibice oglądali festiwal goli, który zakończył się wynikiem 22:35.

W drugim meczu grupy H rumuńska CSM Constanta wygrała u siebie 28:25 z MOL Tatabanya.