Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej. Abdullah rządził krajem od 10 lat. Zastąpi go jego brat (FILM)

MH, mg (AIP), TVN/X-news
Król Arabii Saudyjskiej nie żyje. Król Abdullah zmarł w szpitalu. Od wielu lat miał problemy ze zdrowiem
Król Arabii Saudyjskiej nie żyje. Król Abdullah zmarł w szpitalu. Od wielu lat miał problemy ze zdrowiem Agencja TVN/X-news
Nie żyje król Arabii Saudyjskiej. Król Abdullah zmarł w czwartek wieczorem. Od kilku lat miał problemy ze zdrowiem. Przypomnijmy, że król Arabii Saudyjskiej był znany w Polsce m.in. dzięki sfinansowaniu operacji rozdzielenia bliźniaczek syjamskich. Był za to odznaczony m.in. Orderem Orła Białego. Zmarłego króla zastąpił jego brat Salman.

KRÓL ARABII SAUDYJSKIEJ NIE ŻYJE. ZASTĄPI GO JEGO BRAT

90-letni Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud zmarł w czwartek późnym wieczorem – doniósł Reuters w nocy z czwartku na piątek. Jego następcą został jego brat, książę Salman Ben Abd al-Aziz.

Król Abdullah (Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud) na początku stycznia trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. Aby ułatwić mu oddychanie, konieczna była intubacja. Król w ciągu ostatnich lat wielokrotnie wymagał hospitalizacji. Miał najprawdopodobniej 90 lub 91 lat - dokładna data jego urodzin nie była znana nawet jego biografom.

Król Abdullah oficjalnie rządził krajem od 2005 roku.

Zmarł król Arabii Saudyjskiej - film:

KRÓL ARABII SAUDYJSKIEJ - REWOLUCJONISTA CZY STRAŻNIK ZASTANEGO PORZĄDKU?

Zmarły wczoraj król Arabii Saudyjskiej przez wielu analityków Bliskiego Wschodu początkowo uznawany był za reformatora. Z pewnością próbował wprowadzać delikatne zmiany, szczególnie w kwestiach praw kobiet i praw człowieka. Choć wielu krytyków uważało je wyłącznie za kosmetyczne. Wartym przypomnienia jest fakt chociażby spotkania króla Abdullaha z papieżem Benedyktem XVI.

NO WOMAN NO DRIVE - KOBIETY WALCZĄ O PRAWO DO PROWADZENIA SAMOCHODU

Kobiety w Arabii Saudyjskiej mają zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy wydaje się bowiem jedynie mężczyznom. W październiku ubiegłego roku, w ramach protestu, kilkadziesiąt Saudyjek zamieściło na portalach społecznościowych swoje zdjęcia za kierownicą. - Samochód stał się dla nas symbolem. Chcemy, żeby wreszcie nas usłyszano i brano pod uwagę fakt, że chcemy mieć więcej praw - mówią kobiety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska