Serwis narciarski Serwis narciarski
  Stacja Narciarska Zwardoń Ski [WYCIĄGI I TRASY]

  Stacja Narciarska Zwardoń Ski [WYCIĄGI I TRASY]

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stacja Narciarska Zwardoń Ski [WYCIĄGI I TRASY]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©zwardon-ski.pl

  Stacja Narciarska Zwardoń Ski to nowoczesne miejsce gdzie ze względu na specyficzny mikroklimat na nartach można jeździć prawie przez pół roku. Dla miłośników zimowego szaleństwa przygotowano 12 kilometrów różnych tras.
  Stacja Narciarska Zwardoń Ski znajduje się zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w masywie Wielkiej Raczy, pomiędzy przełęczami Przysłop, Zwardońską i Graniczne. Specyficzny mikroklimat, dzięki któremu pokrywa śnieżna utrzymuje się tu blisko pół roku co sprzyja sportom zimowym.
  Miłośnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji północny stok Rachowca, z jedyną w Zwardoniu z czteroosobowymi kanapami (860m długości).
  Do wyboru, jest także wyciąg orczykowy. W sumie w stacji jest 12km tras różnego rodzaju w zależności od zainteresowań umiejętności jazdy. Główna trasa ma około 900 metrów - i jest w pełni oświetlona.

  TRASY
  Mały Rachowiec - Zwardoń Ski
  trasa czerwona 1- 900 m, trasa niebieska 1a - 250 m, trasa niebieska 1b - 300 m, trasa zielona 4 - 200 m Baby Lift, trasa biała - 3500 m / 3700 m, Skiturowa, trasa szara - 2500 m, Biegowa
  Duży Rachowiec
  trasa czerwona 2 – 1200m, trasa niebieska 3a – 1600m, trasa niebieska 3b - 600 m

  To raj nie tylko dla wytrawnych narciarzy. Przygotowano też atrakcje dla miłośników sportów ekstremalnych - snow park. Z kolei na najmłodszych czeka - przedszkole narciarskie wraz z "baby-litfem" czyli małym wyciągiem dla najmłodszych oraz Śnieżny Raj dla dzieci.

  Stok posiada nowoczesny system naśnieżania i oświetlenia, dzięki temu z uroków śnieżnego szaleństwa można tu korzystać do późnych godzin wieczornych ( do godz. 21).

  Doskonałe warunki śniegowe w Stacji Narciarskiej Zwardoń Ski zapewnia 6,5 miliona litrów wody, zgromadzonych w zbiorniku na szczycie Małego Rachowca, wraz z 9. potężnymi armatkami do naśnieżania i dwoma ratrakami.

  Na miejscu można również skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Funkcjonuje także szkółka narciarska.
  Na terenie stacji znajduje się też strefa bezpłatnego internetu bezprzewodowego.

  Do Zwardoń Ski dojechać można drogą ekspresową S69 (duży, darmowy parking) lub pociągiem (dolna stacja znajduje się 200 m od dworca) - bezpośrednie połączenia kolejowe z Żywcem, Bielskiem, Katowicami a nawet Częstochową czy Żyliną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Najczęściej czytane