Mateusz Pietras
Polki ze zwycięstwem w Lany Poniedziałek.
Polki ze zwycięstwem w Lany Poniedziałek. POLSKI HOKEJ/FACEBOOK
Reprezentacja Polski kobiet wygrała z Wielką Brytanią 3:2 w drugim spotkaniu mistrzostwa świata dywizji 1B rozgrywanych w Rydze. Wczoraj w Wielką Niedzielę Polki zostały pokonane przez Słowenki 1:4. Koleje starcie z udziałem Biało-Czerwonych zaplanowano za dwa dni w środę.

Kolejny triumf nad Brytyjkami

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju fatalnie rozpoczęła spotkanie przeciwko Brytyjkom, które na początek mistrzostw świata pokonały Włoszki (1:0). W 4. minucie wynik spotkania otworzyła Abbie Sylvester. Pod koniec pierwszej tercji, a dokładnie w 18. minucie wynik podwyższyła Laura Horwood, korzystając z podania Jodie Alderson Smith.

Bramkę kontaktową Polki zdobyły na początku drugiej tercji. W 6. minucie na listę strzelczyń wpisała się 24-letnia Tatiana Onyshchenko. Polski zespół dość długo szukał trafienia wyrównującego. Tuż przed końcem meczu Olivia Tomczok doprowadziła do dogrywki, ratując tym samym swoją drużynę od drugiej porażki w Rydze.

W dogrywce decydująca okazała się druga minuta gry, kiedy to bramkę na wagę upragnionego zwycięstwa strzeliła Wiktoria Dziwok. Asystę zaliczyła Tomczok.

Dla podopiecznych Joeya Butkevicha to koleje zwycięstwo z tym zespołem. W poprzedniej edycji imprezy spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1.

Porażka na otwarcie turnieju

W pierwszym meczu Biało-Czerwone przegrały ze Słowenkami 1:4. Jedyną bramkę dla polskiej reprezentacji strzeliła Julia Zielińska. Jednak na tyle stać Polki, które w pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy były bardzo nieskuteczne.

W turnieju w Rydze bierze udział sześć zespołów: gospodynie, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Słowacja i Włochy. Zwyciężczynie awansują do dywizji 1A, natomiast najgorsza z reprezentacji spadnie do dywizji 2A. Zmagania zakończą się 6 kwietnia.