Nowy Fiat Tipo. Czy będzie tracił na wartości?

  Nowy Fiat Tipo. Czy będzie tracił na wartości?

  mf; Partnerem cyklu jest FCA POLAND S.A.

  Aktualizacja:

  Nowy Fiat Tipo. Czy będzie tracił na wartości?
  1/6
  przejdź do galerii
  Rodzina Fiata Tipo rośnie w siłę. Do kompaktowego sedana dołączyły hatchback i kombi. Wprowadzenie na rynek nowych wersji nadwoziowych przyczyni się do dalszego zwiększenia popularności włoskiego modelu i może przełożyć się na umocnienie jego wartości rezydualnych.
  Po sukcesie rynkowym sedana Tipo, Fiat kontynuuje ofensywę rynkową i poszerza swoją ofertę o bardziej praktyczne i cenione przez klientów wersje nadwoziowe: 5-drzwiowego hatchbacka i kombi. Kompaktowy hatchback i funkcjonalne kombi – podobnie jak sedan – charakteryzują się konkurencyjną ceną zakupu, atrakcyjnym designem nadwozia, przestronną kabiną oraz optymalnie skonfigurowanymi wersjami wyposażenia zawierającymi większość elementów z zakresu komfortu i bezpieczeństwa spodziewanych w tym segmencie.
  Uzupełnieniem tych atutów są wysokie wartości rezydualne (po trzech latach i przebiegu 90 tys. km Tipo zachowuje ok 53% swojej początkowej wartości) i niskie koszty eksploatacji, czyli cechy, które są istotne zarówno dla klientów indywidualnych jak i flotowych.

  - Wprowadzenie na rynek nowych wersji nadwoziowych przyczyni się do dalszego zwiększenia popularności włoskiego modelu i może przełożyć się na umocnienie jego wartości rezydualnych. Wartość rezydualna jest jednym z najistotniejszych elementów TCO - (Total Cost of Ownership – całkowitych kosztów użytkowania pojazdu) i odgrywa coraz większe znaczenie w decyzjach zakupowych zarówno fleet managerów jak i klientów indywidualnych. Wartość odsprzedaży uzależniona jest od szeregu czynników m.in.: postrzegania marki i modelu na rynku, ceny zakupu, kompletacji wyposażenia, typu nadwozia oraz rodzaju i pojemności silnika - ocenia Dariusz Wołoszka specjalista ds. wartości rezydualnych w firmie Info-Ekspert Sp. z o.o.  Dowiedz się więcej:
  Odkryj rodzinę Tipo>>>
  Pobierz katalog Tipo>>>

  Skonfiguruj:
  - 5-drzwiowego Fiata Tipo>>>
  - Tipo Station Wagon>>>

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama