Trwają wzmożone kontrole na drogach

  Trwają wzmożone kontrole na drogach

  (ip)

  Aktualizacja:

  Trwają wzmożone kontrole na drogach

  ©GITD

  42 skontrolowane autobusy szkolne to efekt jednodniowych działań dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.
  Trwają wzmożone kontrole na drogach

  ©GITD

  W wyniku kontroli na kierujących nałożono w sumie 10 mandatów karnych za prowadzenie pojazdów dopuszczonych do ruchu w złym stanie technicznym oraz braki wymaganej dokumentacji. Inspektorzy zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny autobusów, a także brakujące wyposażenie. Przed niektórymi szkołami pojawiła się Mobilna Linia Diagnostyczna, która posłużyła do dokładnej weryfikacji stanu technicznego kontrolowanych pojazdów.


  Lista usterek była dość spora. Dolnośląscy inspektorzy najczęściej stwierdzali wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzenia układu hamulcowego, usterki zawieszenia, niesprawne oświetlenie, brak aktualnych badań technicznych, nieoznaczone wyjścia awaryjne oraz nieszczelne układy wydechowe.

  Dolnośląscy inspektorzy stwierdzili w ponad 23 procentach kontrolowanych autobusów zły stan techniczny. W 6 przypadkach ujawnione usterki techniczne były na tyle poważne, że stały się powodem wyeliminowania autobusów z dalszego ruchu. Stwierdzone nieszczelności układu hamulcowego, wycieki płynów eksploatacyjnych czy brak aktualnych badań technicznych to główne przyczyny niedopuszczenia autobusów do ruchu i wydania nakazu zjazdu do warsztatu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY