Ważne
  Płatność mandatu kartą? Zapadła decyzja

  Płatność mandatu kartą? Zapadła decyzja

  (mm)

  Aktualizacja:

  Płatność mandatu kartą? Zapadła decyzja

  ©Marcin Oliva Soto

  Sejm zajął się projektem ustawy, który pozwoli na opłacanie mandatów karnych przy użyciu karty płatniczej.
  Płatność mandatu kartą? Zapadła decyzja

  ©Marcin Oliva Soto

  Posłowie opowiedzieli się za przyjęciem projektu. Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwi policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. W praktyce oznacza to, że ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat, na przykład kartą płatniczą. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby przyjmującej mandat, a kartą będą mogli zapłacić także obcokrajowcy. W przypadku takiej płatności, ukarany poniesie koszty związane z autoryzacją transakcji i przekazem środków na właściwy rachunek bankowy, o ile takie koszty wystąpią.


  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że policja planuje rozpocząć testy terminali płatniczych tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W pierwszej kolejności mają one trafić do policyjnych patroli ruchu drogowego.  źródło: TVN Meteo Active/x-news

  Teraz proponowanymi zmianami zajmie się Senat, a przepisy wejdą w życie 30 dni po ogłoszeniu.

  Przypomnijmy, że obecnie stosowany jest mandat kredytowany, zaoczny i gotówkowy. Osoby mieszkające na stale w Polsce mogą otrzymać mandat kredytowany lub zaoczny. W praktyce oznacza to konieczność dokonania płatności na wskazany rachunek bankowy. Mandat gotówkowy ma zastosowanie tylko wobec cudzoziemców - muszą opłacić go na miejscu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY