Oryginały, podróbki, a może po regeneracji - jakie wybrać...

  Oryginały, podróbki, a może po regeneracji - jakie wybrać części zamienne do auta?

  Motofakty.pl

  Aktualizacja:

  Oryginały, podróbki, a może po regeneracji - jakie wybrać części zamienne do auta?
  1/2
  przejdź do galerii
  W trzecim odcinku programu realizowanego przez redakcję Motofakty.pl szukamy odpowiedzi na pytania związane z częściami zamiennymi i naprawami samochodów. Jakie wybrać części zamienne - oryginały, podróbki, a może po regeneracji? Gdzie zlecić ich wymianę?

  Kupując części zamienne mamy poważny dylemat: zaopatrzyć się w serwisie autoryzowanym licząc, że będą to elementy oryginalne, więc najlepsze z możliwych, czy też udać się do dystrybutora części nieoryginalnych i tam dokonać zakupu, płacąc zazwyczaj o wiele taniej.

  Na wstępie musimy powiedzieć, że podział części samochodowych na „oryginalne” i „nieoryginalne” nie jest tak oczywisty. Wydawałoby się, że części zakupione w sklepie znajdującym się w oficjalnej sieci serwisowej konkretnej marki, będą zdecydowanie oryginalne.   


  Ale obecnie żaden producent samochodów nie wytwarza ich w całości. Wszyscy korzystają z  komponentów zakupionych od zewnętrznych dostawców. Ci dostawcy zaś, to zazwyczaj wielkie, poważne firmy, specjalizujące się w konkretnym asortymencie i mające głęboką wiedzę na ten temat. Jeżeli naprawa samochodu jest poważna, zapewne dokonywana jest w warsztacie, choć niekoniecznie autoryzowanym. Dobry zakład naprawczy z pewnością wie, gdzie można zaopatrzyć się w części dobre i niezbyt drogie. A dzięki temu my, klienci, nie musimy zdawać się na łaskę i niełaskę producentów samochodów, którzy czasami większe zyski mają ze sprzedaży części niż całych aut.


  I jeszcze jedno. Możemy powiedzieć w tajemnicy, że nawet w warsztatach autoryzowanych pojawiają się, równie licznie co nieoficjalnie, części nieoryginalne. Najsmutniejsze jest, że często klienci podliczani są według cenników „oryginalnych”, nie wiedząc, że części pochodzą z pudełek z całkiem innym logo niż ma ich samochód. I to już jest karygodne, nawet jeżeli jakość tych części nie ustępuje oryginalnym.

  "Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o..." to nowy program, przygotowany przez redakcję serwisu Motofakty.pl i studio Vivi24. Co tydzień będziemy brali pod lupę różne aspekty związane z eksploatacją samochodu, sposobem działania jego kluczowych podzespołów oraz błędów popełnianych przez kierowców.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czesci

   yeti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   U mnie dobrze spisuja sie zamienniki delphi. Sa dobrej jakosci oe no i nowe co przedluza ich zywotnosc. W przypadku uzywek do konca nie wiemy skad one pochodza i czy przypadkiem nie wspieramy...rozwiń całość

   U mnie dobrze spisuja sie zamienniki delphi. Sa dobrej jakosci oe no i nowe co przedluza ich zywotnosc. W przypadku uzywek do konca nie wiemy skad one pochodza i czy przypadkiem nie wspieramy zlodziejskiego procederu. zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama