Ważne
  Nowy flagowiec BMW. Także w wyścigowej wersji!

  Nowy flagowiec BMW. Także w wyścigowej wersji!

  (ip)

  Aktualizacja:

  BMW M8 GTE
  1/6
  przejdź do galerii

  BMW M8 GTE ©Newspress

  BMW kończy prace nad nową serią 8. Koncern nie ograniczy się przy tym do stworzenia flagowego coupe. Amatorzy mocniejszych wrażeń będą mogli zamówić sportowe M8, a zespoły wyścigowe - wyczynowe M8 GTE.
  Samochód przygotowany do wyścigów długodystansowych został zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Projekt jest już na ostatniej prostej. W styczniu przyszłego roku BMW M8 GTE wystartuje w 24-godzinnym maratonie na torze Daytona.

  Sportowiec długi na pięć, szeroki na dwa i wysoki na jedynie 1,2 metra kryje pod maską podwójnie doładowany motor 4.0 V8, który rozwija ok. 500 KM.

  W celu zredukowania masy wiele elementów poszycia nadwozia, a nawet szyby boczne i tylne wykonano z materiałów kompozytowych. Z kompozytów węglowych wykonano nawet wał napędowy. W efekcie M8 GTE waży niewiele ponad 1200 kg.

  Przyjęta przez BMW strategia jest ewenementem. Rzadko bowiem poznajemy wygląd auta wyścigowego przed zaprezentowaniem jego drogowej wersji. W przypadku serii 8 było to możliwe, gdyż prace nad luksusową odmianą oraz sportowym M8 są prowadzone równoległe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama