Na początku wakacji tanieje paliwo

  Na początku wakacji tanieje paliwo

  Arkadiusz Orman

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  stacja paliw Lotos/zdjęcie ilustracyjne

  stacja paliw Lotos/zdjęcie ilustracyjne ©Przemyslaw Swiderski

  O kilka groszy na litrze stanieje w tym tygodniu paliwo na stacjach. Średnia cena benzyny 95 wynosi 4,45 zł/l, oleju - 4,25 zł/l.
  stacja paliw Lotos/zdjęcie ilustracyjne

  stacja paliw Lotos/zdjęcie ilustracyjne ©Przemyslaw Swiderski

  - W najbliższym czasie będzie lekka korekta w dół. W tym tygodniu będziemy mogli zaobserwować symboliczne obniżki cen benzyny i oleju napędowego na stacjach, średnio o około dwa grosze na litrze - mówi Urszula Cieślak, dyrektor marketingu w BM Ralex.

  Obniżkom sprzyja umocnienie się złotego wobec dolara i spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach. - Jedynie tankujący autogaz mogą zapłacić minimalnie drożej - dodaje Cieślak.

  Optymistycznie ocenia sytuację Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku ropy i paliw. - Nic nie wskazuje na to, aby trend się odwrócił. Benzyna powinna stanieć, choć nie będą to duże zmiany. Odczują to na pewno kierowcy, którzy jeżdżą w dłuższe trasy - zauważa Szczęśniak.

  Zdzisław Pisiński, redaktor naczelny miesięcznika „Paliwa Płynne” oraz portalu Paliwa.pl, prognozuje, że powtórzy się sytuacja sprzed roku, gdy po ostrych wzrostach w pierwszym półroczu na przełomie czerwca i lipca nastąpiło odwrócenie trendu i zniżki trwały nieprzerwanie do lutego 2016 r.

  Natomiast ekonomista, dr hab. Bogusław Półtorak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, radzi, aby paliwo kupować w centrum miasta. - Planując wakacje, warto przemyśleć miejsce tankowania. To istotne ze względu na duże zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet kilkadziesiąt groszy na litrze. Osoby, które chcą zaoszczędzić, powinni unikać tankowania przy autostradach czy też w miejscowościach turystycznych - mówi Bogusław Półtorak.

  Portal motofakty.pl prognozuje, że do 10 lipca litr benzyny 95 kosztować będzie 4,43-4,54 zł, benzyny 98 - 4,79-4,29 zł, a oleju napędowego - 4,20-4,29 zł.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z Pisdu

   Jarosław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   4.27 Borowska
   4.57 Krzywoustego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ul. Legnicka

   bodi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jeszcze jakieś 5-7 lat temu stacje wzdłuż Legnickiej/Lotniczej miały jedno z droższych paliw w mieście (i zazwyczaj ta sama cena na 6 stacjach). A teraz jedno z tańszych. Skąd to się wzięło?...rozwiń całość

   Jeszcze jakieś 5-7 lat temu stacje wzdłuż Legnickiej/Lotniczej miały jedno z droższych paliw w mieście (i zazwyczaj ta sama cena na 6 stacjach). A teraz jedno z tańszych. Skąd to się wzięło? Otwarcie AOW? Na stacji koło dw. Mikołajów cena często się zmienia - jest jakaś reguła, że np. na noc jest niższa czy coś, bo jeszcze nie wyczaiłem.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama