Limity prędkości. Będzie zmiana?

  Limity prędkości. Będzie zmiana?

  (mm)

  Aktualizacja:

  Limity prędkości. Będzie zmiana?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Poruszanie się samochodem wymaga znajomości obowiązujących prędkości, zależnych od rodzajów dróg, a także pory dnia. Ministerstwo infrastruktury i budownictwa chce je zmienić.
  Obecnie poruszając się po terenie zabudowanym, musimy przestrzegać limitu prędkości 50 km/h, chyba że znaki stanowią inaczej. Ustawodawca dodatkowo podniósł dopuszczalną prędkość do 60 km/h, jeśli poruszamy się po terenie zabudowanym nocą, między godzinami 23.00 a 5.00. Zgodnie z nowymi przepisami, limit prędkości w terenie zabudowanym miałby wynosić 50 km/h niezależnie od pory dnia.

  Kierowcy w terenie zabudowanym jechali samochodami z prędkością 103 km/h i 107 km/h. Na 3 miesiące stracili prawo jazdy


  gazetalubuska.pl


  Dodatkowo osoby poruszające się na hulajnogach rolkach, deskorolkach i wrotkach miałyby obowiązek korzystania ze ścieżki rowerowej obok chodnika. Obecnie jeżdżą chodnikiem.

  Z policyjnych statystyk wynika, że przekroczenie prędkości jest najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców. W 2015 roku odnotowano 1 980 799 takich przypadków. Warto przypomnieć, że od 18 maja 2015 roku kierowców obowiązują nowe przepisy. Każda osoba po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze.

  Jeśli kierowca będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Ponowne prowadzenie pojazdu w przedłużonym okresie, będzie skutkowało wydaniem przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale o co chodzi?

   Pan Pikuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Podziwiam dzieciaka, który po nierównym chodniku z dziurami jest w stanie hulajnogą jeździć. Ale to tak na marginesie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paranoja

   Aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Jadąc o 3ciej w nocy mając pustom drogę trzeba się będzie wlec 50 km/h. O takiej godzinie spokojnie idzie latać 70. Ale to polska.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jazda przepisowa

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Wjeżdzając na drogę poza terenem zabudowanym są znaki ograniczające prędkość ale powinny być informacyjne jaki to jest rodzaj drogi i że na niektórych można jechać szybciej . Pomysł ujednolicenia...rozwiń całość

   Wjeżdzając na drogę poza terenem zabudowanym są znaki ograniczające prędkość ale powinny być informacyjne jaki to jest rodzaj drogi i że na niektórych można jechać szybciej . Pomysł ujednolicenia dzień i noc pomysłem poronionym są odcinki gdzie samochód jedzie kilka razy na dobę i tam obowiązuje ten sam przepis co na szerokiej z chodnikami dla pieszych i oznakowanymi przejściami dobrze oświetlonej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie rozumiesz

   KR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   ograniczenie prędkości ma za zadanie także ograniczyć hałas.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   więcej życzliwości i szacunku

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   przekraczanie prędkości to brak szacunku do życia i zdrowia innych ludzi, (do swojego również) dlatego jeszcze długo w Polsce potrzebny będzie zamordyzm bo kierowcy z własnej woli nie będą dbać o...rozwiń całość

   przekraczanie prędkości to brak szacunku do życia i zdrowia innych ludzi, (do swojego również) dlatego jeszcze długo w Polsce potrzebny będzie zamordyzm bo kierowcy z własnej woli nie będą dbać o bezpieczeństwo na drogachzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ograniczenia prędkości

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   nie trzeba było demontować radarów a nie słuchać niedouczonych dziennikarzy bo w ue nikt by nie pozwolił się sugerować że pomiar robi tylko kasę anie poprawia bezpieczeństwo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak ktoś przekroczy szybkość i ma zapłacić mandat

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Jak ktoś przekroczy szybkość i ma zapłacić mandat to od razu zaczyna dyskusję typu „dlaczego mam płacić przecież wszyscy przekraczają a ja miałem właśnie tają ważną sprawę”. Bałagan jest w Polsce i...rozwiń całość

   Jak ktoś przekroczy szybkość i ma zapłacić mandat to od razu zaczyna dyskusję typu „dlaczego mam płacić przecież wszyscy przekraczają a ja miałem właśnie tają ważną sprawę”. Bałagan jest w Polsce i tyle. Gdzie jest prawo i sprawiedliwość w tym kraju ja się pytam.

   Spróbuj sobie podyskutować w Londynie czy Berlinie z policjantem to odpowiedź dostaniesz prostą: płacisz od razu sto euro czy pojedziemy na posterunek, porozmawiamy i zapłacisz dwieście – twój wybór. I każdy grzecznie płaci a u nas władza nawet głupiego abonamentu RTV ściągnąć nie potrafi.
   A że abonament głupi to insza inszość ale jak jest to albo wszyscy płacą albo zlikwidować głupotę a tak to jest bałagan, bo płaci tylko kto chce.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Gdzie jest prawo i sprawiedliwość w tym kraju ja się pytam."

   Krakauer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Gdzie jest prawo i sprawiedliwość w tym kraju ja się pytam." Ano w sejmie, rządzie, senacie, spółkach skarbu państwa, i w innych urzędach...;)

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama