Fotoradary. Trudniej będzie uniknąć mandatu

  Fotoradary. Trudniej będzie uniknąć mandatu

  (mm)

  Aktualizacja:

  Fotoradary. Trudniej będzie uniknąć mandatu

  ©Mariusz Kapała

  W pierwszej połowie 2017 roku fotoradary Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zarejestrowały ponad pół miliona wykroczeń. W tej statystyce nie zawierają się naruszenia wykryte przez policję. Proponowane zmiany mają sprawić, że kierowca nie tak łatwo uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.
  Fotoradary. Trudniej będzie uniknąć mandatu

  ©Mariusz Kapała

  Obecnie obowiązujące przepisy wskazują, że „konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny zapewniać wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona". Ministerstwo rozwoju i finansów proponuje istotną zmianę. W projekcie czytamy, że „konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny umożliwiać użytkownikowi przyrządu wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona".

  W praktyce chodzi o to, że po przeprowadzonej zmianie, kierowcy nie będą mogli argumentować, że urządzenie pomiarowe nie wskazało konkretnego pojazdu. Przypomnijmy, że kierowcy od lat narzekają na takie urządzenia jak Rapid czy Iskra, a głównym zarzutem jest właśnie brak możliwości identyfikacji mierzonego pojazdu

  Zmiany w prawie sprawią, że atesty i dopuszczenia Głównego Urzędu Miar dostaną tylko radary wyposażone w zegar czasu rzeczywistego i wyraźnie wskazujące pojazd, który prędkość przekroczył. Chodzi o urządzania stosowane zarówno przez policję jak i Inspekcję Transportu Drogowego.

  Przepisy wejdą w życie 14 dni po ich ogłoszeniu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z roku na rok

   fajka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   z rok na rok niby coraz trudniej. hm, Yanosik ze mną 3 rok i jakoś udaje się nam bez mandatu jezdzić

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama