Fiat Panda wróci do Tychów?

  Fiat Panda wróci do Tychów?

  (mm)

  Aktualizacja:

  Fiat Panda wróci do Tychów?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©ARKADIUSZ LAWRYWIANIEC

  W 2019 roku Fiat Panda doczeka się czwartej generacji. Niewykluczone, że produkcjia samochodu będzie odbywać się w fabryce Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach.
  Fiat Panda wcześniej był już produkowany w Polsce. Produkcję drugiej generacji tego pojazdu rozpoczęto w Tychach w maju 2003 roku, a model ten do sprzedaży wszedł we wrześniu tego samego roku. Wytwarzanie samochodu zakończono z końcem 2012 roku. Przez 9 lat z linii montażowej zjechało 2,15 mln egzemplarzy. Obecnie w fabryce w Tychach powstaje Fiat 500, Abarth 500 i Lancia Ypsilon.

  Trzecia generacja miejskiego auta produkowana jest we włoskim zakładzie G.Vico w Pomigliano d'Arco, który w 2011 roku przeszedł restrukturyzację. Niewykluczone, że przygotowywana czwarta generacja auta będzie powstawać gdzie indziej.

  Tak wynika z wypowiedzi Sergio Marchionne - szefa FCA. Jego zdaniem może zmienić się miejsce produkcji nowej Pandy, ale nie powiedział jednak, która fabryka będzie kontynuowała produkcję tego modelu. Jako powód podawana jest konieczność zwolnienia mocy produkcyjnych we włoskich zakładach na rzecz nowych modeli Alfy Romeo. Na konkretne decyzje będziemy musieli jeszcze poczekać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama