CEPiK. Będzie kolejne opóźnienie?

  CEPiK. Będzie kolejne opóźnienie?

  (mm)

  Aktualizacja:

  CEPiK. Będzie kolejne opóźnienie?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców była zapowiadana od dawna. Okazuje się, że kolejny raz wprowadzenie zmian może się opóźnić.
  Sejm przesunął wdrożenie nowej wersji CEPiK o rok, gdyż obecnie przyjęta data wprowadzenia zmian to 1 stycznia 2017 roku. Powód? Do zmian nie byli przygotowane powiaty, ośrodki szkolenia kierowców i stacje diagnostyczne. W szczególności chodzi jednak o systemy wykorzystywane w starostwach przy obsłudze osób odbierających prawo jazdy i rejestrujących pojazdy.

  Ministerstwo Cyfryzacji zleciło przeprowadzenie audytu mającego na celu weryfikację stanu prac nad uruchomieniem CEPIKu w wersji 2.0.
  Wynika z niego, że "istnieje bardzo wysokie ryzyko nieudanego wdrożenia projektu CEPIK 2.0 w styczniu 2017 roku". Kiedy zatem zmiany mogłyby wejść w życie? Tego nie wiadomo, ale nieoficjalnie mówi się, że może to być nawet 2018 rok.

  Projekt zmian realizowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od 27 września 2013 roku. Ma on na celu przebudowę Centralnej Ewidencji Pojazdów, Centralnej Ewidencji Kierowców, a także zbudowanie centralnej ewidencji posiadaczy kart parkingowych.

  To jednak nie wszystkie ze zmian. Rozszerzony ma być także zakres dostępnych informacji. Przetwarzane mają być dane dotyczące posiadanych przez kierowcę punktów karnych. Mają się także znaleźć informację o ośrodkach szkolenia kierowców, egzaminatorach oraz instruktorach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama