Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie we Wrocławiu? Koniecznie z własnym ogródkiem!

Marcin Kruk
Na rogu ul. Niskie Łąki i Rakowiecka powstaje kameralna inwestycja
Na rogu ul. Niskie Łąki i Rakowiecka powstaje kameralna inwestycja fot. Vienna Development
Czy ogródek przy nowo kupowanym mieszkaniu stanowi przedmiot pożądania rozglądających się za własnym lokum wrocławian? Jeśli ogródek, to najczęściej mieszkanie na parterze, a te nie cieszyły się przez lata popularnością. Czy rynek zmienił się na tyle, że możemy mówić o zmianie trendu?

- Mieszkania z ogródkiem są najchętniej wybierane przez klientów. Są dostępne w większości naszych inwestycji. Ich ceny w dużej mierze uzależnione są od powierzchni ogrodu. Na przykład za mieszkanie we wrocławskiej inwestycji Cztery Pory Roku z 50 metrowym ogrodem, zlokalizowane w tym samym budynku, co mieszkanie o identycznym metrażu z samym balkonem, trzeba wydać około 14 tys. zł więcej – mówi dla serwisu dompress.pl Tomasz Sujak z Archicom dodając, że wcześniej klienci dość sceptycznie podchodzili do zakupu mieszkań na parterze.

Dziś jednak systemy podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców, sprawiają, że mieszkanie na parterze to udany kompromis pomiędzy zakupem domu wolnostojącego, a mieszkania w budynku wielorodzinnym.

Mieszkania z ogródkiem wyżej wycenia także LC Corp S.A, co może potwierdzać, że cieszą się one większym popytem. – Praktycznie każde mieszkanie na parterze, które mamy w ofercie ma przynależny ogródek. Ceny takich lokali uzależnione są od rodzaju inwestycji. W kameralnych projektach o niskiej zabudowie wycenione są najwyżej. W inwestycjach zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie dominuje wyższa zabudowa tego typu nieruchomości to z reguły najtańsze mieszkania – podkreśla Mirosław Kujawski z LC Corp S.A.

Inne założenia przyjął Blockpol Developer. Ten deweloper oferuje mieszkania z ogródkiem w inwestycji Nowa Inspiracja we Wrocławiu. – Lokale z ogrodami są tańsze od mieszkań z tarasami czy loggami. Nie naliczamy dodatkowych opłat za ogród – mówi Weronika Chylarecka.

Podobnie Dekpol, gdański deweloper, który swoją pierwszą wrocławską inwestycję będzie realizował na Szczepinie. – Praktycznie we wszystkich naszych inwestycjach oferujemy prywatne ogródki przynależne do mieszkań parterowych oraz przestronne balkony w lokalach na piętrach. Nie wyceniamy jednak samych ogródków, czy tarasów niezależnie od mieszkań. Cena lokali obejmuje obie powierzchnie łącznie. Generalnie mieszkania na parterze z ogródkiem są tańsze od lokali z balkonem usytuowanych na piętrze – zaznacza prezes Sebastian Barandziak.

Wrocław się zmienia. Niektórzy mieszkańcy uważają, że zmienia się w miasto biurowców i powstających na obrzeżach osiedli z zadyszką komunikacyjną. Nieco innym podejściem chce wyróżnić się Vienna Development z inwestycją na Niskich Łąkach. W maju zostanie oddana do użytku nawiązująca do przedwojennej architektury Wrocławia willa, w której będzie tylko dziesięć mieszkań o podwyższonym standardzie o powierzchni od 34 do 82 mkw. Pod budynkiem przewidziany jest podziemny parking. Deweloper ustalił cenę jednego metra kwadratowego mieszkania na 9 300 zł. W tej cenie dostępne są najprostsze pojawiające się obecnie na rynku rozwiązania „domu inteligentnego” takie, jak m.in. sterowanie roletami czy oświetleniem za pomocą smartfona. W opcji rozszerzonej są np. czujniki zalania, automatyczne nawadnianie ogrodu, powiadomienia SMS-em o zdarzeniach, które miały miejsce w mieszkaniu. Lokale na piętrze będą miały tarasy, a te na parterze ogródki. Sześć lokali Rakowieckiej 47 jest już sprzedanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska