Miedź Legnica - Dnipro Dniepropietrowsk 0:1

We wtorek późnym wieczorem nastąpiła zmiana w kalendarzu sparingów pierwszoligowej Miedzi Legnica na obozie w Turcji. Legniczanie skorzystali z możliwości skonfrontowania się z finalistą Ligi Europy z 2015 roku - ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk. Po zaciętym i wyrównanym meczu górą byli Ukraińcy. Wygrali 1:0.

Początkowo legniczanie nie mieli w kalendarzu tak silnego rywala, ale jak powiedział nam rzecznik prasowy dolnośląskiego pierwszoligowca Tomasz Brusiłło, o przynajmniej jednego mocnego przeciwnika zabiegał trener Ryszard Tarasiewicz.

Po przylocie do Turcji organizator wyjazdu poinformował sztab szkoleniowy "Miedzianki", że jest możliwość sprawdzenia się z zespołem, który latem 2015 roku przegrał na Stadionie Narodowym w Warszawie finał Ligi Europy z hiszpańską Sevillą. Trener postanowił skorzystać z tej opcji.

W pierwszej bezbramkowej połowie obie drużyny miały po jednej bardzo dobrej okazji do strzelenia bramki, ale zarówno strzał Petteriego Forsella z Miedzi, jak i jednego z przeciwników, zatrzymały się na poprzeczkach. Po zmianie stron dopiero w 80 min Dmytro Nagiev pokonał strzałem głową z bliskiej odległości Łukasza Sapelę. Jak się później okazało, trafienie ukraińskiego obrońcy było jedynym w tym sparingu.

W związku z dzisiejszym meczem nie odbędzie się zaplanowane na jutro starcie z bułgarskim FC Pirin Blagoevgrad. Pozostałe mecze kontrole (11.02 z mołdawskim FC Sfintul Georghe i 15.02 z gruzińskim WIT Georgia Tbilisi oraz rumuńskim Juventusem Bukareszt) odbędą się zgodnie z planem.

Miedź Legnica - Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 (0:0)
Bramka: Nagiev 80.
Miedź (I połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Daniel, Rasak, Łobodziński, Forsell, Marquitos, Djermanović.
Miedź (II połowa): Sapela – Gorskie, de Amo, Księżniakiewicz, Telichowski, Łuszkiewicz, Pennanen, Gardzielewicz, Garguła, Rybicki, Bartkowiak.
Dnipro (skład wyjściowy): Bashtanenko – Adamyuk, Polyovyy, Svatok, Lopyryonok, Kochergin, Cheberko, Rotan, Lunyov, Dovbyk, Balanyuk.