Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Metamorfoza ulicy Waligórskiego we Wrocławiu. Mieszkańcy są wściekli. Trzeba się przesiąść na autobus

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Niezależnie od kierunku ruchu, kierowcy na ul. Waligórskiego muszą uważać. Gdy dwa pojazdy jadą w przeciwną stronę, a kierujący chcą się wyminąć, jeden z nich musi "ustąpić" przejazd drugiemu.
Niezależnie od kierunku ruchu, kierowcy na ul. Waligórskiego muszą uważać. Gdy dwa pojazdy jadą w przeciwną stronę, a kierujący chcą się wyminąć, jeden z nich musi "ustąpić" przejazd drugiemu. Paweł Relikowski / Polska Press
Ulica Waligórskiego we Wrocławiu to łącznik między ul. Powstańców Śląskich i Ślężną. Z uwagi na rosnące tam natężenie ruchu, miasto wprowadziło nową organizację - postawiono słupki i namalowano strefy wyłączone z ruchu. Kierowcy są wściekli, bo teraz dwa samochody osobowe mają problem, aby się wyminąć. Zobacz!

Nowa organizacja ruchu na ul. Waligórskiego

Niezależnie od kierunku ruchu, kierowcy na ul. Waligórskiego muszą uważać. Gdy dwa pojazdy jadą w przeciwną stronę, a kierujący chcą się wyminąć, jeden z nich musi "ustąpić" przejazd drugiemu. Dzieje się tak, ponieważ zamontowano słupki i wyznaczono strefy wyłączone z ruchu na szerokość połowy jezdni.

Na zaledwie 450-metrowym odcinku takich elementów utrudniających płynny przejazd jest kilka. "Wysepki" postawiono m.in. około 30 metrów od przejścia dla pieszych, a także na wysokości przystanku autobusowego.

- Naprawdę nie wiem, co się dzieje z tą ulicą Waligórskiego! To jest jakaś katorga dla kierowców. Ostatnio tamtędy musiałem jechać i prawie wylądowałem na jednej z tych nowych wysepek. Po co to komu było potrzebne? Kiedyś było tam normalnie, teraz musisz skręcać i omijać te przeszkody, a potem jeszcze czekać na innych kierowców. Cała ta zmiana to jedno wielkie zamieszanie - mówi "Gazecie Wrocławskiej" kierowca Ryszard, który często próbuje ominąć korek, jadąc z ul. Sudeckiej w kierunku Bielan Wrocławskich.

Rodzice podrzucali tam dzieci do szkoły

Na ul. Waligórskiego duże natężenie ruchu najczęściej jest w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Tuż obok znajduje się duża placówka zespołu szkół bez własnego parkingu.

- Słupki postawiono akurat tam, gdzie wcześniej spokojnie parkowaliśmy. Inaczej było trudno znaleźć miejsce, a nasz postój trwał zaledwie chwilkę. Dzieci wyskakiwały z auta, zakładały plecak i leciały do szkoły. Teraz jest problem, bo zatrzymanie pojazdu na kilka sekund powoduje ogromny korek. Chyba ktoś kompletnie nie myśli, jak to wpływa na życie codzienne mieszkańców - mówi nam pani Monika, która odwozi 9-latkę do SP nr 4.

Nasza czytelniczka nie chciałaby puszczać swojego dziecka samodzielnie, zwłaszcza że po obu stronach Parku Południowego są ruchliwe ulice i duże skrzyżowania. Ul. Waligórskiego była azylem, który - przez nową organizację ruchu - zniknął.

Kierowcy nie mogą parkować gdzie popadnie

Wrocławscy urzędnicy podają, że poprzez montaż "wysepek" uniknęli nielegalnego parkowania na chodniku i drodze rowerowej, która jest częścią Promenady Krzyckiej.

- Nie możemy dopuszczać do tego, aby kierowcy stawali w dowolnym miejscu: na ścieżce rowerowej czy trawniku. Trzeba się przesiąść na komunikację miejską - mówią urzędnicy.

Przystanek "Waligórskiego" obsługuje linie 112, 126, 127, 144, 249, 612 i 913.

Wyznaczono również w legalny sposób kilka miejsc, choć na pierwszy rzut oka ich liczba jest niewystarczająca. Jak temu zaradzić? Przedstawiciele Miasta sugerują korzystanie z miejsc przy ul. Sudeckiej lub w pobliżu pętli tramwajowej "Krzyki", gdzie wkrótce powstanie parking typu "Park&Ride".

Jak oceniacie taką zmianę na ul. Waligórskiego? Czekamy na komentarze!

Zobacz też: Sukces Politechniki Wrocławskiej. Tegoroczny noblista otworzył nowe laboratorium

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska