ME w snookerze. Juniorzy z Wysp ze złotem, wystartował turniej seniorów

Walijczyk Tyler Rees w kategorii do lat 18 (U18) oraz Irlandczyk Josh Boileanu (U21) zostali młodzieżowymi mistrzami Europy. Ruszył turniej seniorów.

W weekend w hotelu Haston City przy ul. Irysowej we Wrocławiu zakończył się pierwszy akt mistrzostw Europy w snookerze. Od niedzieli do rywalizacji przystąpili seniorzy. Najlepszego snookerzystę na Starym Kontynencie poznamy w sobotę 20 lutego.

W finale kategorii U18 Tyler Rees pokonał swojego rodaka Jacksona Page’a 5:2. Michał Kotiuk - najlepszy z biało-czerwonych - swój start zakończył na 1/8. Na tym etapie lepszy od niego okazał się 14-letni Belg Sybren Sokolowski, który zwyciężył 3:1.

W zmaganiach do lat 21 Irlandczyk Boileanu w meczu o złoto pewnie pokonał Brandona Sargeanta z Anglii 6:1. Do ciekawego, bratobójczego pojedynku doszło w 1/32, gdzie spotkali się Kacper Filipiak i Mateusz Baranowski. 4:2 wygrał starszy i bardziej utytułowany Filipiak, ale w kolejnej rundzie przegrał 1:4 z Anglikiem O’Connorem.

W niedzielę rozpoczął się turniej seniorów. W tej chwili trwa faza grupowa, w której możemy oglądać m.in. wspomnianego Filipiaka oraz wrocławianina Krzysztofa Wróbla, byłego mistrza Polski. Póki co obaj panowie radzą sobie całkiem dobrze. Wstęp na turniej dla kibiców jest darmowy.