Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura próbna 2021. JĘZYK POLSKI. Co było na maturze próbnej z polskiego 3.03.2021? ARKUSZE z CKE

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
archiwum Polska Press
Próbna matura 2021. Jako pierwszy przedmiot na próbnym egzaminie maturalnym uczniowie zdają język polski. Co było na egzaminie, jakie zadania musieli rozwiązać uczniowie?

MATURA PRÓBNA 2021 - JĘZYK POLSKI 3.03.2021

Temat 1. Jak wybory człowieka wpływają na jego życie? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Pana Tadeusza", całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
Temat 2. Czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ludzi bezdomnych Stefana Żeromskiego oraz wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
Temat 3. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. (Bolesław Leśmian, "Z lat dziecięcych")

ZOBACZ ARKUSZE:

Przed egzaminami maturalnymi - próbnymi i tymi prawdziwymi - w internecie pojawiają się "przecieki", czyli informacje, co będzie na egzaminie. Zwykle okazują się fałszywe, bo o tym, co znajduje się w arkuszach maturalnych wie ścisłe grono opracowujące zadania na maturę.

Jeśli natraficie na strony internetowe albo internautów oferujących przecieki maturalne, nie dajcie się nabrać! Pytania i odpowiedzi z poszczególnych przedmiotów, jakie zdają uczniowie podczas matury, nigdy i nigdzie nie zostały opublikowane przed egzaminem.

UWAGA!
W związku z pandemią koronawirusa, próbne egzaminy odbędą się zgodnie ze specjalnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

  • Na maturę próbną może przyjść wyłącznie uczeń bez objawów COVID-19, która nie przebywa w domu z osobą w izolacji lub na kwarantannie.
  • Ławki na egzaminie muszą być ustawione w odległości co najmniej 1,5 metra.
  • Rodzic lub opiekun może wejść z uczniem do szkoły, jeśli uczeń wymaga pomocy np. w poruszaniu się,
  • Każdy uczeń przynosi na egzamin własne przybory (długopis, pióro, linijka, cyrkiel itd.).
  • Podczas przerw między egzaminami uczniowie muszą opuścić sale na czas dezynfekcji.
od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska