Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magisterka w Głogowie

Kacper Chudzik
Po 13. latach lokalna uczelnia ma wreszcie studia II stopnia

Od października studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie będą mogli kontynuować naukę na II stopniu studiów pedagogicznych. Oznacza to, że po raz pierwszy będzie można tam zdobyć tytuł magistra. - Nasza uczelnia czekała na to przez 12 lat. Teraz, wchodząc w 13. rok akademicki mamy wreszcie dobre informacje. Niby ta liczba jest pechowa, a wszystko wskazuje, że dla naszej uczelni będzie to bardzo dobry rok. Gdy dostaliśmy tę informację, wśród pracowników PWSZ wybuchła euforia - mówi Katarzyna Rusak, rektor uczelni. - Ja również bardzo się cieszę. Gdy obejmowałam stanowisko rektora zaplanowałam, że chciałabym aby do końca mojej kadencji udało się zorganizować magisterkę. Wtedy wydawało się to mało realne, a teraz się udało.

Studia będą prowadzone z systemach: stacjonarnym (dzienne bezpłatne) oraz niestacjonarnym (zaocznym). Specjalności oferowane studentom to: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii. Dzienne studia magisterskie otrzymały limit 60 miejsc. Jeśli jednak na innych kierunkach nie będzie kompletu studentów, wtedy na magisterce będzie mogła kształcić się większa grupa.

Co na to sami studenci i absolwenci placówki?

- Dla mnie to już trochę za późno, bo kończyłam PWSZ już ładnych kilka lat temu. Ale gdybym wtedy miała możliwość kontynuowania nauki na magisterce, to pewnie bym z niej skorzystała. Generalnie to dobry pomysł i fajnie, że udało się zorganizować takie studia. Wiele osób wyjeżdża na do innych miast, gdzie mogą zrobić magisterkę. I tam już zostają. Może dzięki temu część z nich zostanie tutaj - opowiada głogowianka Kamila Markiewicz.

Będzie czwarty instytut?

To jednak nie wszystkie nowości, jakie planowane są na głogowskiej uczelni. PWSZ stara się o możliwość uruchomienia kierunku pielęgniarstwo. Trwają rozmowy z ministerstwem w tej sprawie. Odpowiedź ma przyjść do końca lipca. Jeśli będzie pozytywna, na uczelni powstanie czwarty już instytut: Nauk o zdrowiu.

Jak zapewnia Katarzyna Rusak, zarówna studia magisterskie na kierunku pedagogika, ale też pielęgniarstwo, są odpowiedzią na zapotrzebowanie studentów oraz rynku pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska