Łódzka Akademia Zapasów była druga w mistrzostwach Polski

Jan Hofman
Jan Hofman
Łódzka Akademia Zapasów zajęła drugie miejsce w klasyfikacji klubowej podczas mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły w Staszowie.

To drugi taki sukces z rzędu klubu, a złożyły się na niego złoty, srebrny i brązowy krążek łódzkich zawodników, których trenerem jest Ryszard Leśniewski.
Taron Shahinyan triumfował w kategorii wagowej do 97 kg, nie tracąc przy tym punktu technicznego. Tytuł mistrza Polski zdobył po raz trzeci z rzędu.

Filip Błaszczyk, obrońca tytułu z roku ubiegłego, w finale wagi do 86 kg po zaciętej walce przegrał z Igorem Szuckim.
Olivier Glinka sprawił największą niespodziankę w kat. do 125 kg zdobywając brązowy krążek. W walce o brązowy medal Olivier stanął naprzeciw kolegi klubowego Ksawerego Kamińskiego, który uległ kontuzji w drodze po medal. Michał Różański w kat. do 65 kg zajął 10. miejsce.