Mieszkaniec "trójkąta": Dziękuję władzom za wydzielenie...

  Mieszkaniec "trójkąta": Dziękuję władzom za wydzielenie torowiska!

  List Czytelnika

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Korki po wydzieleniu torowiska na ul. Traugutta

  Korki po wydzieleniu torowiska na ul. Traugutta ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Wydzielenie torowiska tramwajowego na Traugutta i zwężenie jezdni dla samochodów wywołało sporo kontrowersji wśród mieszkańców Wrocławia i okolic. Pojawiło się sporo negatywnych głosów od kierowców, którzy od poniedziałku utknęli tam w korkach. Jednak część mieszkańców tzw. Trójkąta Bermudzkiego jest zadowolona ze zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. - Po raz pierwszy od dawna muszę stwierdzić, że ktoś zrobił coś dla mieszkańców Wrocławia, a nie turystów czy mieszkańców podwrocławskich wsi i miasteczek - pisze do nas Pan Tomasz, jeden z mieszkańców trójkąta, który chce pozostać anonimowy, ale w ciekawy sposób argumentuje swoją opinię.
  Korki po wydzieleniu torowiska na ul. Traugutta

  Korki po wydzieleniu torowiska na ul. Traugutta ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Oto cała treść listu Pana Tomasza z Przedmieścia Oławskiego:

  Witam!

  W niniejszym liście chciałbym autentycznie podziękować za wprowadzoną organizację ruchu na ul. Traugutta. I bez sarkazmu po prostu po raz pierwszy od dawna muszę stwierdzić, że ktoś zrobił coś dla mieszkańców Wrocławia, a nie turystów czy mieszkańców podwrocławskich wsi i miasteczek (dla których od lat buduje się szerokie arterie wyjazdowe na wszystkich krańcach miasta). Zdaję sobie sprawę, że w komentarzach pod listem oczywiście zostanie wylany kubeł pomyj i bluzgów, ale nim zrobisz to drogi czytelniku spróbuj dotrzeć szczęśliwie do końca tego listu i zrozumieć nasze położenie.

  Przedmieście Oławskie (nazywane od wielu lat pogardliwie Trójkątem Bermudzkim) jest najgęściej zaludnioną dzielnicą miasta, wyposażoną w niemalże w kompletny handel i większość usług, co powoduje, iż w znacznym jest ona samowystarczalna i nie wymaga generowania nadmiernego ruchu samochodowego poza swój obręb. Za to od wielu lat była karana tłoczeniem tysięcy samochodów dziennie (w tym także i ciężarowych) w ulicę Traugutta, która jest najważniejszym ciągiem tej dzielnicy. Nikt dotąd nie raczył zauważyć, ze kiedy wszyscy analizują, jakim „ściekiem komunikacyjnym” jest ulica Kazimierza Wielkiego, która utrudnia ruch pieszy wokół starówki, że prawdziwy ściek komunikacyjny istniał od tak dawna właśnie tutaj – niewiele ponad kilometr dalej na ulicy Traugutta. Gdzie, w odróżnieniu od trasy W-Z, przy tej ulicy mieszka bardzo dużo ludzi, gdzie istnieje wiele punktów handlowych i usługowych oraz ogromny ruch pieszy, który ZUPEŁNIE nie występuje na Kazimierza Wielkiego (tam ruch pieszy odbywa się wyłącznie prostopadle w stosunku do ulicy).

  Wprowadzona organizacja ruchu, choć nie jest idealna, wprowadziła bardzo wiele dobrego. W istocie była ostatnim możliwym ratunkiem dla tego miejsca. Kierowcy przejeżdżający tędy codziennie traktowali ulicę Traugutta jako tor wyścigowy generując ogromny ruch, ale przede wszystkim coś, czego nie można zrozumieć siedząc zamkniętym w klimatyzowanym samochodzie – tumany kurzu i niewyobrażalny wprost HAŁAS.


  Nie każdy kierowca wiezie codziennie czwórkę dzieci czy tonę cementu - ciąg dalszy listu na kolejnej stronie
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (387)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAK

   TAK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Bardzo dobrze, to nie autostrada jak się niektórym wydaje. Nie przejmować się płaczem tych którzy nawet nie płacą we Wrocławiu podatków.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kpina

   zarty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   idiotyzm w pelnej okazalosci. Zamknijcie cale miasto i nie wychodzmy z domow brak korkow i spalin...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby nie ten list...

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   To chyba zaden Wroclawianin nie dowiedzialby se o tym jak to urzednicy sprzyjajza mieszkancom.
   Dzieki takim idiotyzmom szybciej Wroclw bedzie wolny od tych klakierow co przyatakuja wodzowi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zastanów sie jeszcze raz

   Krystyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Przejeżdżam tamtędy codziennie...teraz raczej stoję w korku. Ilość przejeżdżających samochodów się nie zmniejszyła, macie za to więcej spalin generowanych przez auta sunące w korku. Większy hałas....rozwiń całość

   Przejeżdżam tamtędy codziennie...teraz raczej stoję w korku. Ilość przejeżdżających samochodów się nie zmniejszyła, macie za to więcej spalin generowanych przez auta sunące w korku. Większy hałas. Nie ma jak objechać ulic Traugutta i Krakowskiej. Za jakiś czas sami będziecie mieli dość tego sznura aut. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Mieszkańcy Traugutta

   Martiness (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   Teraz zamiast korek po oknami mieć tylko w godzinach szczytu to macie je nawet o godzinie 20...
   Poza tym troszkę spalin wam przybyło a jeżeli ktoś twierdzi, że leciało się tam szybko to chyba...rozwiń całość

   Teraz zamiast korek po oknami mieć tylko w godzinach szczytu to macie je nawet o godzinie 20...
   Poza tym troszkę spalin wam przybyło a jeżeli ktoś twierdzi, że leciało się tam szybko to chyba tylko w nocy bo w czasie godzin szczytu to na każdych światłach się stało.
   Przez czyjeś widzi mi się zakorkowana jest już każda ulica prowadząca z tej strony miasta do centrum.
   Szanowni urzędnicy poproszę progi zwalniające na mojej ulicy bo mi za oknami głośno gdy auta jeżdżą....
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Drogi mieszkańcu tego listu pochwalnego

   Mathias (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

   Chciałbym Ci napisać , że poza tramwajem świata nie widziałeś zdecydowanie.
   Widać , że samochodem nie jeździsz - bo jakbyś pomyślał , lub znał się na znakach wiedziałbyś , że jadąc np z mostu...rozwiń całość

   Chciałbym Ci napisać , że poza tramwajem świata nie widziałeś zdecydowanie.
   Widać , że samochodem nie jeździsz - bo jakbyś pomyślał , lub znał się na znakach wiedziałbyś , że jadąc np z mostu pokoju ciężko jest przedostać się w stronę Grobli to raz (trzeba w korkach z prawego pasa zjechać az na lewy przed światłami. A dostanie się na Kościuszki jest niemożliwe jadąc Ul. Pułaskiego bo jest zakaz skrętu w lewo na Kościuszki!

   I tym sposobem wszyscy stoją przy pl. Wróblewskiego smrodząc jeszcze bardziej okolice , żeby Tobie czasu przejazdu skrócił się o 10min.
   Tramwaj jest uczestnikiem drogi i jeśli ma być uprzywilejowany to proszę bardzo, ale nie kosztem kierowców, którzy nie bardzo mają gdzie tam uciec!

   Zwiększy się ruch bocznymi uliczkami tylko dlatego , że jakiś urzędas nie pomyślał klepiąc projekt!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba byc baranem zeby nie wziac pod uwage natezenia ruchu tam!

   MMX (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   List pochwalny to pisal jakis wsiok jezdzacy rowerem bo nie posiada samochodu!
   Mieszkam na ksiezu malym i przez ten glupi projekt codziennie musze 30min dluzej jechac do i z pracy!! Tylko dlatego,...rozwiń całość

   List pochwalny to pisal jakis wsiok jezdzacy rowerem bo nie posiada samochodu!
   Mieszkam na ksiezu malym i przez ten glupi projekt codziennie musze 30min dluzej jechac do i z pracy!! Tylko dlatego, ze jakis urzedas klepnal ten glupi projekt....

   Brawo wroclawskie barany!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DUTKEWICZ ! WYP.... Z WROCŁAWIA !!!!

   WONT ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

   No i wg dzisiejszego artykułu pod którym nie można komentować .... na Krakowskiej też będą wydzielać torowisko , hahaha.
   Ale co mnie dziwi, kilka lat temu robiony był remont ul Grabiszyńskiej....rozwiń całość

   No i wg dzisiejszego artykułu pod którym nie można komentować .... na Krakowskiej też będą wydzielać torowisko , hahaha.
   Ale co mnie dziwi, kilka lat temu robiony był remont ul Grabiszyńskiej. Już wtedy ludzie mówili o wydzieleniu torowiska od stacji benzynowej do skrzyżowania z ul .Hallera . Ale wtedy urzędasy odpowiadali że nie ma takiego natężenia ruchu i nie ma potrzeby , choć było miejsce i jest nadal.
   Po oddaniu tworzyły się małe korki i tak jest do dzisiaj. Ale dzisiaj chcą wydzielić torowisko. Czyli w du...e mają prośby mieszkańców , którzy raczej bardziej przewidują niż te barany.
   Bo wątpię, aby przebudowali ponownie z wydzieleniem torowiska.
   DURNI URZĘDNICY Z DUTKIEWICZEM NA CZELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   M

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 18

   Proszę zauważyć, że tramwaj jeździ w wersji optymistycznej co 6 minut ( wiem, że co 10+2 w szczycie). Ile osób jedzie wtedy w tramwaju? Znowu niech to będzie wersja optymistyczna! 100 osób! a ile w...rozwiń całość

   Proszę zauważyć, że tramwaj jeździ w wersji optymistycznej co 6 minut ( wiem, że co 10+2 w szczycie). Ile osób jedzie wtedy w tramwaju? Znowu niech to będzie wersja optymistyczna! 100 osób! a ile w tym samym czasie przejedzie aut? 100-200? I niech tym razem zagości wersja pesymistyczna, że w każdym aucie siedzi tylko 1 osoba. Dalej nam to daje 100-200? osób w porównaniu do 100 w tramwaju! A wiadomo, że w części samochodów siedzi więcej niż 1 osoba To się pytam, o co ten krzyk lamusy!? Pewnie o spaliny, tylko, że jak auta teraz stoją to jest więcej spalin niż jakby jechały... Aaa i hałas, bo tramwaj go nie emituje... A już wolę ciągły hałas, który mózg i tak po jakimś czasie ignoruje niż co 10 czy 15 minut przejazd tramwaju na pełnej p****, że się budynki trzęsą jakby jakiś samolot startował!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   kamillo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   Te 200 samochodów robi korek na ponad 1km (licząc lekko 5m na samochód) podczas gdy tramwaj ma 14m. Już widzisz jak się tworzą korki?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyle że nie wszyscy mogą korzystać z takiego dobrodziejstwa jak tramwaj

   Pawy i Lewy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   bo:

   1) taką mają pracę
   2) takie mają życie
   3) przystanku tramwajowego nie ma na Jagodnie, Psim Polu, Zawidawiu

   Niestety muszą oni przejechać przez traugutta, bo żaden dupek na stanowisku nie...rozwiń całość

   bo:

   1) taką mają pracę
   2) takie mają życie
   3) przystanku tramwajowego nie ma na Jagodnie, Psim Polu, Zawidawiu

   Niestety muszą oni przejechać przez traugutta, bo żaden dupek na stanowisku nie jest w stanie zakończyć nawet budowy rozpoczętej obwodnicy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokładnie

   chrząszcz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   W internecie są nawet zdjęcia pokazujące ile miejsca zajmuje pełen ludzi tramwaj, a ile miejsce ci ludzie siedzący w samochodach - różnica jest kolosalna, od razu człowiek uzmysławia sobie skąd te...rozwiń całość

   W internecie są nawet zdjęcia pokazujące ile miejsca zajmuje pełen ludzi tramwaj, a ile miejsce ci ludzie siedzący w samochodach - różnica jest kolosalna, od razu człowiek uzmysławia sobie skąd te korki. Także zarzuty wobec tramwajów są zwyczajnie nietrafione, są one miastu bardzo potrzebne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   r

   r (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   chodzi o przepustowość

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   N

   N (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Nie zrozumiałeś. Auta zajmują więcej miejsca więc tworzy się korek. Tak, wbrew obiegowej opinii korki nie są tworzone przez rowerzystów, pieszych ani pasażerów tramwajów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmnieszymy korki na Traugutta

   oooo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

   Ludzie może wybudujemy sobie w czynie społecznym most Wschodni. Bo na urząd miasta nie ma co liczyć.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama