Warsztaty w nowym Teatrze Kombinat

  Warsztaty w nowym Teatrze Kombinat

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Warsztaty w nowym Teatrze Kombinat
  1/39
  przejdź do galerii

  ©Błażej Organisty

  Alternatywny Teatr Kombinat zadebiutował wczoraj spektaklem „Ojcze nasz”. Dziś w lofcie ToTu pracownicy teatru zorganizowali warsztaty tworzenia grafiki na torbie, warsztaty teatralne i kulinarne. W zabawie wzięło udzział
  Dziś w lofcie ToTu przy ulicy Hubskiej zakończył się weekend otwierający działalność nowego alternatywnego teatru we Wrocławiu. Goście wzięli udział w trzech warsztatach. Najpierw wykonali płócienne torby z logo Teatru Kombinat techniką monotypii. Później uczyli się podstaw gry aktorskiej, a na koniec wspólnie ugotowali sajgonki, tajskie curry i babeczki z orzechów, kakao i daktyli.

  - W każdym z warsztatów wzięło udział kilkanaście osób - cieszyła się Katarzyna Baraniecka. Dyrektorka teatru przyznała, że jest bardzo zadowolona zarówno z dzisiejszego dnia, jak i z wczorajszej premiery spektaklu "Ojcze Nasz", który sama wyreżyserowała.

  - Wczoraj sztukę zobaczyło około czterdziestu osób, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość - dodała założycielka Kombinatu.

  Również widzom się podobało. - Byłam bardzo mile zaskoczona - stwierdziła Estera Lewandowska. - Na pewno jeszcze tu wrócę - zapewniła.

  Dramat jest oparty na tekście Artura Pałygi z fragmentami „Ślubu” Gombrowicza. Opowiada o potrzebie 30-letniego mężczyzny wyjaśnienia trudnej relacji z ojcem, którego śmierć wywołuje u głównego bohatera chęć cofnięcia się w czasie. Franio próbuje odnaleźć swoją tożsamość, rozliczając się z przeszłością i wiszącym nad nim cieniem patriarchalnego ojca – opisuje reżyserka.

  Estera wzięła udział we wszystkich dzisiejszych warsztatach. Spędziła w TuTu ponad sześć godzin. Opuszczała loft z uśmiechem na twarzy,niosąc pod pachą dwie wykonane przez siebie płócienne torby.

  Katarzyna Baraniecka zapowiada, że następne wydarzenie w Teatrze Kombinat za około miesiąc. Będzie to sztuka "Ojcze Nasz" lub czytanie dramatu współczesnego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama